Kysymys koskee elisan tietoturvapalvelun käyttöä: ajoin äsken virustarkistuksen koneelleni ja se näytti ettei viruksia löydy. Viruksen torjunta kohdassa lukee kuitenkin, että koneellani on 6 virusta, viimeisin nimeltään Trojan.Win32.dialer.ck. Alla lukee suoritettu toiminto:poistettu. Miten tämän tekstin saa tietoturvapalvelulta pois. Onko koneellani viruksia vai ei? Koneen toimintaan se ei ainakaan tunnu vaikuttavan mitenkään. Tarvitsisin tähän ongelmaan neuvoa.
Elisan tietoturvapalvelu!
2
505
Vastaukset
- mukaan
se örkki on poistettu!!
- tarkoittaa
>Kysymys koskee elisan tietoturvapalvelun käyttöä: ajoin äsken virustarkistuksen koneelleni ja se näytti ettei viruksia löydy.<
-Elisan tietoturvapalvelusi tarkkailee jatkuvasti aivan kaikkea mitä teet koneellasi ja tuhoaa virukset ja örkit heti kun ne pyrkii koneellesi, manuaalista virustarkistusta ei tarvitse suorittaa kuin erikoistilanteissa.
>Viruksen torjunta kohdassa lukee kuitenkin, että koneellani on 6 virusta, viimeisin nimeltään Trojan.Win32.dialer.ck. Alla lukee suoritettu toiminto:poistettu.<
-Tarkoittaa jotta koneellasi on ollut tietoturvapalvelun käyttöönoton jälkeen yhteensä 6-virusta jotka f-securesi on tuhonnut.
>Miten tämän tekstin saa tietoturvapalvelulta pois.<
-Ei mitenkään. (poistamalla ja asentamalla tietoturvapalvelun udelleen.
>Onko koneellani viruksia vai ei?)
- EI OLE !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934