Tässä se todellinen syy miksi häntä tälläkin palstalla niin morkataan..Ihminen joka oikeasti osaa jotain on UHKA muille. Tämän takia keskitytään hänen mollaamiseen (keksitään juoruja, pilkataan pienimmistäkin virheistä jne..) niin paljon. Henkilö, joka ei osaa mitään ja on luuseri - Häneen ei tarvitse voimavaroja tuhlata, kun ei se muutenkaan mitään sais aikaan.
Kimi Räikköselle ollaan kateellisia
Totuuden torvi
121406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja silti kimi jaksaa....kimi on vahva
Kimi on kyllä paras!! ite en haukkuis vaikka maksettais!! en oo ikinä fanittanu ketään muuta yhtä paljon ku Kimiä! ah
mitä enemmän roskalehdistö kimiä ja jenniä yrittää mustamaalata sitä voimakkaammin fanit "fanittaa"
Mun mielestä ainakin kaikki seiskat ja iltasanomat ym ym kirjottaa pelkkää turhaa paskaa!! enkä edes lue sellasia roskalehtiä, kyllä tämä fanittaminen on jostain ihan muusta tullut :/
Vain vähäpätöiset ja vailla itsetuntoa olevat "suomalaiset" syytävät paskaa muiden kunnon ihmisten niskoille (kuten esimerkiksi Kimin). Muutavat kirjoittavat juorulehtien paskakirjoituksia kuin ne olisivat tosia juuri Kimin kohdalla ja ovat onnellisia kun esimerkiksi seiska pilkkaa suomen parasta raceriä - ostavat lehden - lukevat ja levittävät sitten parhaansa kykynsä mukaan omalta osaltaan paskapuheita eteenpäin. Ei ole minkäänlaista tietoa mistä puhutaan (eikä haluta tajuta että Formula ykköstä ei juoppolallit aja) uskotaan niin mielellään juorut - MIKSI? No kun ei ole mitään muutakaan elämässä - toisin sanoen - kun ei ole omaa elämää niin miksi noi toiset sitten menestyvät yhyy..
ELi kun haukut itseäsi köyhempää tai vähemmän koulutettua , niin silloin et ole kateellinen vaan oikeassa. Jos haukut itseäsi rikkaampaa tai koulutetumpaa olet kateellinen. SInällään aika paradoksaalinen tilanne. Toisaalta miksi Kimille kannattaisi olla kateellinen. Ennemminhän kateuden kohteeksi kannattaa valita vaikkapa Michael Schumacher jolla on enemmän rahaa, saavutuksia, valtaa ja vaikutusta. Mutta ehkä loppukaneetiksi voidaan sanoa, että joku voi olla ihan aidosti jotakin mieltä jostain asiasta. Yleensähän sitten tämä mielipide ei sitten miellytä ahdasmielisiä tai tyhmempiä ja kun äly ei riitä sivistyneeseen keskusteluun heitetään kliseemäisesti viimeisenä heittona "sä olet kateellinen" !
No, toki varmasti rahan suhteen suurin osa täällä on kateellisia, myöntää sen tai ei. Jos itse kitkuttelee keskimääräisellä reilun parin tuhannen euron kuukausipalkalla (tosiaan, sen verran on suomalaisen keskipalkka) maksaen asuntolainaa 20-30 vuotta, ja Kimi saa palkkaa tiettävästi lähes 1000 kertaa enemmän, niin totta helvetissä siitä ollaan kateellisia. Mutta se, että näitä "puolijumalia" ei saisi arvostella, on aika ihmeellistä. Kaikkia arvostellaan ja arvotetaan harva se päivä, ja Kimi on kuitenkin julkisuuden henkilö, joten turha se on inistä jos vähän rapatessa roiskuu. Ja voihan aina ylpeillä sillä, että ainakin ulosanti on itsellä huomattavasti formulamiestämme paremmalla tasolla !!
oletko montakin kertaa vastannut kovan fyysisen ja henkisen rasituksen jälkeen ympäri maailmaa leviävän median esittämiin ,kerta toisensa jälkeen samanlaisiin kysymyksiin ja vielä jokainen sana tutkitaan suurennuslasilla ,jos jostain saatais aikaan sensaatio.tämä kaikki englannin kielellä.
Et kai tosissasi väitä, että Kimin ulosanti olisi edes kohtuullisella tasolla olipa takana sitten rasitusta tahi ei? Ei se totuus siitä asiasta pala tulessakaan.
Ei pitäis puhua asioista mistä ei ole mitään tietoa. Kaikki Kimi parjaajat - mistä on tullut tieto - seiskasta? tai naapurilta? tai omasta päästä?
Voi olla varma että 99,99 % Kimin parjaajista eivät ole koskaan kuulleet tai nähneet mitään siitä mistä pulputtavat. Ollaan olevinaan suuria tietäjiä mutta todellisuudessa ollaan todellisia saivartelijoita ja paskan jauhajia. Surullista porukkaa ..
Turha syyttää muita siitä jos itellä on huono palkka. Jos osaa, niin palkitaan. Se on niin yksinkertaista.
Tyhmästä päästä saa kärsiä koko ruumis, muistakaa tämä.
Ja Kimistä sen verran, että Kimin ei tarvitse puhua hyvin. Riittää kun Kimi ajaa. Ja Kimi ajaa hyvin. Jos auto on kestävyydeltään heikko niin ei mahda mitään.
Ei ole mitään luetteloa, positiivisista vaikutuksista.