MADALLUSJOUSET CHRYSLER STRATUS 98

onko kokemuksia madallusjousista 98 stratukseen? oli vaikeuksia tuv-todistuksen kanssa.alla oli suplex 40mm jouset mutta tuv:iä ei ssanut mistään ja ei mennyt katsastuksesta läpi ilman sitä paperia.onko kokeiltu muita merkkejä ja onko madaltunut nimeksikään? itsellä laski vain 20mm jostain syystä eli ei juuri mitään? varaa olis ainakin 60 milliä ottaa alas jos vaan olis jouset jostain mitkä on hyväksytty!kiitoskia etukäteen tulevista neuvoista/kokemuksista.
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tulipa mieleen nyt vasta, että miten toi katsastusoperaatio meni käytännössä. Eli oliko ihan normaali vuosikatsastus vai miten? Ja jos oli vuosikatsastus niin huomasiko katsastusmies tuon madalluksen ihan itse vai mainitsitko asiasta erikseen. Jotenkin tuntuisi ettei 40 milliä välttämättä heti huomaisi Stratuksessa mm. siksi, että siinä lokasuojan kaaret on jotenkin aika suuret verrattuna pyörän kokoon.

BTW, joskus pari vuotta sitten näin Helsingin seudulla kehä kolmosella todella hienon tuning Stratuksen. Siinä oli siis tehty paljon muutakin kuin madallus. Tuon jälkeen etsin netistä mm. madallussarjaa mutta aika heikolla menestyksellä.. enkä sitten jaksanut alkaa kyselemään sen enempää mistään.

Äänestä
  • oli kyseessä muutoskatsastus.ei varmaan olis madaltumisesta tosiaan huomannut mitään katsastusmies,mutta kun jouset helottaa kirkkaan punaisena niin ei voi olla huomaamatta.ja menin ihan oikeaoppisesti vaan muutoskatsastamaan kun näin pitää tehdä kun alusta millään lailla muuttuu.mutta kiitos vastauksesta...p.s. olis kyllä kiva kun joku bongais tän viestin, joka on nimenomaan itse madaltanut stratuksen tai muuten "laittanut" kyseistä autoa... en ole mikään tuning-mies, mutta luulis saavan tosiaan tästä kopasta aika näyttävän menopelin aika pienellä fiksauksella...kuvat kiinnostaa jos jollain laitettu stratus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veegee33 kirjoitti:

onko kokemuksia madallusjousista 98 stratukseen? oli vaikeuksia tuv-todistuksen kanssa.alla oli suplex 40mm jouset mutta tuv:iä ei ssanut mistään ja ei mennyt katsastuksesta läpi ilman sitä paperia.onko kokeiltu muita merkkejä ja onko madaltunut nimeksikään? itsellä laski vain 20mm jostain syystä eli ei juuri mitään? varaa olis ainakin 60 milliä ottaa alas jos vaan olis jouset jostain mitkä on hyväksytty!kiitoskia etukäteen tulevista neuvoista/kokemuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu