Miten suhtautua mieheni naisystäviin

Miten suhtaudun mieheni naisystäviin joita hän etsii netissä? Hän käy läpi luetteloita ja gallerioita.. Toki saa miehellä olla naispuoleisiakin ystäviä, mutta..niin.. missä menee sitten raja? En usko hänen pettävän kuin ehkä henkisesti ja se ehkä on se pahin.. hän kieltää kaikenlaisen "säpinän" mutta minä silti epäilen.. En tiiä mitä tehdä?!
En ilmeisesti riitä hänelle..
41660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse olen sitä mieltä, että ne naisystävät, jotka mies on tuntenut ennen "pariutumistanne", on vain hyväksyttävä (jos tosiaan ovat vain ystäviä). Mutta mielestäni uusien nimenomaan naispuolisten ystävien tarkoituksellinen etsiminen on jokseenkin epäilyttävää. Mitähän miehesi tykkäisi, jos sinä aktiivisesti etsisit uusia miespuolisia ystäviä?

Äänestä

Jos miehelläs on naiskavereita vanhastaan tai työn puolesta niin se on yks asia mutta netistä uusien kaivaminen on kyllä syvältä. Paska homma mutta teidän juttu voi kyllä olla menossa on the rocks eikä tapahtumien kulku välttämättä ole enää sun vallassas.

Ainoo tapa millä mä ehkä miehenä pysähtyisin miettimään vois olla jos mun muija sanois mulle, että sä oot ilmeisesti lähtemässä tästä suhteesta ja oonks mä miettinyt miten mä aion vanheta. Et mä oon vaihtamassa Audin joka kestää koko loppuiän johonkin -84 Camaroon joka laukee vuoden sisään.

Äänestä

Miksi se mies sinun kanssasi olisi jos et riittäisi? Miehille se oma nainen on useimmiten älykkäin ja kaunein. Sinussa on aivan varmasti hurmaavia piirteitä joiden takia miehesi tahtoo olla kanssasi eihän muuten niin tekisi, mutta kerro hänelle avoimesti miltä sinusta tuntuu eihän nuin tee sinua loukatakseen. Minulla on paljon enemmän miehiä netti kavereina kuin naisia, eikä todellakaan mitään säpinää taikka flirttailua kenenkään kanssa en edes haaveile heistä vaikka jotkut komeita ja vapaita ovatkin, miksi minä niin toimisin kun minulla on maailman ihanin ja erityisin mies.

Äänestä

Siis hei, mitä täällä kysyt ?! Jos suhteessa ja kaikki ok niin ei tarvitse etsiä naisystäviä/miesystäviä mistään netistä, eri juttu jo ennestään olemassa olevat.
Pyydä lopettamaan, katso mitä hän sanoo...jos pystyy siihen niin välittää sinusta, jos ei niin...
Ajattele, jos hän löytääkin jonkun johon todella rakastuu ja toinen rakastuu häneen, sit teidän juttu on finito..nyt sä olet vaan varalla siihen asti ! Tuntuuko hyvältä ?! Minä en eläis päivääkään tuollaisen miehen kanssa !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


N-70 kirjoitti:

Miten suhtaudun mieheni naisystäviin joita hän etsii netissä? Hän käy läpi luetteloita ja gallerioita.. Toki saa miehellä olla naispuoleisiakin ystäviä, mutta..niin.. missä menee sitten raja? En usko hänen pettävän kuin ehkä henkisesti ja se ehkä on se pahin.. hän kieltää kaikenlaisen "säpinän" mutta minä silti epäilen.. En tiiä mitä tehdä?!
En ilmeisesti riitä hänelle..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu