Hyvinkään opiskelija-asunnot

Millainen opiskelijakaupunki Hyvinkää on? Löytyykö nuorille sieltä harrastuksia vaikka joogaa tai aerobicia? Minkä hintaisia opiskelija-asunnot, mitä voi opiskella?
4705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaupungin vuokra-asuntotoimistostahan niitä saa.

Äänestä

vuokra oli mulla noin 165euroo/kk

Äänestä

Osaako joku sanoa nykyistä vuokratasoa? Viimeisimmästä viestistä kuitenki 6 vuotta jo aikaa ja olisi mukava kuulla tämän hetken taso. Syksyllä toivottavasti sinne opiskelemaan.

Äänestä
  • Onnittelut hyvästä palstan valinnasta!
    Riihimäen palstalla saa hyvinkään oloista puolueettomat arvioinnit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttajako kirjoitti:

Millainen opiskelijakaupunki Hyvinkää on? Löytyykö nuorille sieltä harrastuksia vaikka joogaa tai aerobicia? Minkä hintaisia opiskelija-asunnot, mitä voi opiskella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu