Porin olut suomen parasta?

Karhu on niin hyvvväää
4461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Karhu ei ole olutta kuin porrilaisille,ottakaa joskus olut kun menette sieltä porrista ulkomaille esim raumalle tai turkuun.Vain siten tiedätte juoneenne kusta oluen sijaan.

Äänestä
  • ja turkulaisille sitten jotain parempaa erikoiskarhua, sattuu olemaan myydyin olut Suomessa. Poikkeuksena saattaa tietysti olla kotipitäjäsi Urpola, jossa ryystetään kiljua.

    Äänestä

siis oluena Porin Karhu on aivan mailman paras olut.

Minä en muita kuravesiä oluena pitäisi.

Ja mitä parasta Porin Olut taitaa olla ainoa tuottava laitos Porissa tällä hetkellä. Mikä muu pärjää porilainen yritys pärjää omalla tuotteellaan näin hyvin, kulutus on tasaista ja käyttäjiä tulee lisää Porin olella ei ole hädänpäivää jos ja kun tuote pysyy näin hyvänä......

Äänestä
  • karhu on parempaa kuin keravalla tehty. Vaikka eroja ei pitäisi olla karhuissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maistuu niin kirjoitti:

Karhu on niin hyvvväää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu