Nimi M. Erkille

Jatka sinä vaan Nightwishin diggaamista "tuli solistiksi kuka tahansa" ja soitti bändi mitä tahansa paskaa. Se on hyvä kun olet niin varma etukäteen laadusta. Minä en aio mitään semmoisia sitoumuksia antaa. Mulle merkkaa musiikki ja sen laatu enemmän kuin "tavaramerkissä roikkuminen". Eiköhän se sama päde muihinkin ihmisiin. Aina on tietysti olemassa identiteetiltään epävarmoja ihmisiä, jotka roikkuvat Paska-Metal-Bändin faneina vuodesta toiseen kun eivät muuta osaa.


Toivottavasti Nightwish soittaa jatkossa paljon instrumentaalia.On meinaan Marco Tuomas duetto niin helvetin kamalaa kuultavaa, että CIA on jo ennakkoon luvannut käyttää sitä kidutusvälineenä Guantamon vankileirillä Kuubassa.
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

***Jatka sinä vaan Nightwishin diggaamista "tuli solistiksi kuka tahansa"***

Kiitos kehotuksesta, onneksi en ole mielipiteeni kanssa yksin. Yhdestä asiasta olen varma, ostan bändin seuraavan pitkäsoittolevyn, mutta Rva. Cabulin levyä en tule ostamaan siitä olen 100% varma.

***Mulle merkkaa musiikki ja sen laatu enemmän kuin "tavaramerkissä roikkuminen".***

No, mikä mahtaa olla seuraava innoittajasi kun nyt olet hylännyt lopullisesti Nightwishin ja siirryt "laatumusiikkiin"???

Tiedätkö mitä, me emme ole sinun kanssasi samalla viivalla musiikkimaun tai musiikin kuluttamisen suhteen. Väitän olevani jopa laala-alaisempi musiikin kuluttaja jo pelkästään ikäni vuoksi.
Minua ei todellä kiinnostä typerä räime, örinä tai suoranainen paska ja suolenpätkät. Olemme mr. Klaus Flemingin kanssa metallimusiikista pitäviä ironisia wanhoja herroja, jotka kiusaamme nuorisoa.

Äänestä
  • "Kiitos kehotuksesta, onneksi en ole mielipiteeni kanssa yksin."

    No, onhan teitä jopa 5 (viisi) fania! Kunnes Marco ja Tuomas avaavat suunsa ja rupeavat laulamaan. Sen jälkeen huomaat "diggaavasi" bändiä yksin :-)

    " Yhdestä asiasta olen varma, ostan bändin seuraavan pitkäsoittolevyn, mutta Rva. Cabulin levyä en tule ostamaan siitä olen 100% varma. "

    Minä taas ole melko varma, etten osta kummankaan leirin tuotoksia. Katsos, tynkä-Nightwish tuskin on sitä, mihin bändissä ihastuin. Myöskään kirkkomusiikinlaulaja Tarja Tötterström yksinään tuskin on sitä, mistä olen kiinnostunut.

    Nightwish /with Tarja nyt vaan oli enemmän kuin yksittäisten osien summa. Sitä tavataan yrityselämässä kutsua synergiaksi. Remu Aaltonen osaa ilmaista sen matemaattisesti: 1 + 1 = 11. (tai 3 riippuen siitä millä tuulella Remu on :-)

    Onnea vaan sen tynka-Naittarin kuuntelussa. Tulet todennäköisesti pettymään, mutta saatpahan ainakin lisää kokemusta. Ei ole haitaksi nuorelle miehelle koskaan sekään.


    "No, mikä mahtaa olla seuraava innoittajasi kun nyt olet hylännyt lopullisesti Nightwishin ja siirryt "laatumusiikkiin"??? "

    Se mitä tuutti tuo.


    "Väitän olevani jopa laala-alaisempi musiikin kuluttaja jo pelkästään ikäni vuoksi. "

    No joo, myönnettäköön, että lastenlauluista olen päässyt jo (melkein) eroon. (Melkein siksi, että isoisänä joudun vetämään varmaan kierroksen vielä kertaalleen)

    "Minua ei todellä kiinnostä typerä räime, örinä tai suoranainen paska ja suolenpätkät. Olemme mr. Klaus Flemingin kanssa metallimusiikista pitäviä ironisia wanhoja herroja, jotka kiusaamme nuorisoa. "

    No sittenhan sinun luulisi hylkivän tynkä-Nightwishia mitä suurimmassa määrin, koska mitä muuta osaamista siellä on enää jäljellä kuin tekokamalasti örisevä Marco-piru ja Tolkien-hahmo taustan syntsissa eli Tuomas?

    Jotenkin Holopaisen tuotoksista paistaa läpi, että ideapajatso tuli tyhjennettyä jo tällä päättyneellä kierroksella. Siitä puhuu sekin, että kierros vedettiin hampaat irvessä loppuun asti, jotta saatiin fyrkat kotiin. Niitä tarvitaan ilmeisesti jatkossa ;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-nightwish fani kirjoitti:

Jatka sinä vaan Nightwishin diggaamista "tuli solistiksi kuka tahansa" ja soitti bändi mitä tahansa paskaa. Se on hyvä kun olet niin varma etukäteen laadusta. Minä en aio mitään semmoisia sitoumuksia antaa. Mulle merkkaa musiikki ja sen laatu enemmän kuin "tavaramerkissä roikkuminen". Eiköhän se sama päde muihinkin ihmisiin. Aina on tietysti olemassa identiteetiltään epävarmoja ihmisiä, jotka roikkuvat Paska-Metal-Bändin faneina vuodesta toiseen kun eivät muuta osaa.


Toivottavasti Nightwish soittaa jatkossa paljon instrumentaalia.On meinaan Marco Tuomas duetto niin helvetin kamalaa kuultavaa, että CIA on jo ennakkoon luvannut käyttää sitä kidutusvälineenä Guantamon vankileirillä Kuubassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu