Super mario 64 DS APUA!

Maario

Siis kuinka pääsee laittaa ne ?-laatikot kiinteiks?
Valoon kattomalla ja sit...?

7

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maario

      Ois vähä kiirus! :)

    • Itseasiassa en omista SM64DS:ää vaan Super Mario 64:n 64:lla. Mutta voin auttaa. Pelissä on kolme eri ?-laatikkoa.

      Punaiset laatikot saat kiinteiksi kun linnan aulassa kiiltää katto.

      Vihreät saa sieltä kaivos-maasta. Kun menet Dorrien kanssa yhteen oveen siellä järvessä, niin siellä on pikkuinen allas. Hyppää altaaseen, niin pääset pieneen minipeliin, minkä lopussa on nappi.

      Siniset laatikot saat näkyviin linnan ulkopuolella olevasta kolosta. Se kolo on vesiputouksen vieressä. Joudut pieneen maailmaan, minkä lopussa on nappi.

      PS: Ne "Napit" ovat esineitä, millä saat laatikkoja näkyviin.

      • Maario

        On valo aulassa, mutta punaset ?-laatikot on edelleen läpinäkyviä joka kentässä.... Help!


      • Maario

        mistä ne napit??


      • Djado
        Maario kirjoitti:

        mistä ne napit??

        Mene Mariolla valoon paina x- näppäintä ja katso valoon, sitten teleporttaudut maahan josta alas torniin lentämällä saat laatikot koviksi


      • Masterzelda

        SM64 DS:ässä on vain yhden varisiä laatikoita eli punaisia. Kaikki laatikot saa näkyviksi sieltä valoon katsomisen takaa avautuvasta maasta. Eriväristen laatikoiden tilalla ovat eri pelihahmot esim. Yoshi sylkee tulta, Wario muuttuu metalliseksi, Luigi läpinäkyväksi ja Mario saa joko lentohatun eli sulan tai muuttuu ilmapalloksi.


    • helpme2014

      auttakaaaa, oon "tasolla" 96 ja mulla on se valo siin aulas ja pystyn kattoo sinne mut sielt vaa tulee joku teksti eikä muuta :( miten pääsen sinne toisee maailmaa :-( yhy aika myöhäs vissiin mut toivottavast joku vois auttaa XD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      136
      2342
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      66
      2261
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      61
      1936
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      73
      1635
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      99
      1484
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      99
      1476
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      118
      1374
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1210
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1181
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      79
      1103
    Aihe