Inhokista suosikiksi/suosikista inhokiksi ?

Hamppu

Onko teillä ollut joku artisti/bändi jota olette ennen syvästi inhonneet, mutta josta on tullutkin suosikkinne, kun olette hänen/heidän keikalle ekan kerran vahingossa eksyneet ?

Kysymyksen voi esittää myös päinvastoin: Eli onko teillä ollut jotain artisti josta olette kovasti tykänneet, mutta josta sitten syystä tai toisesta onkin myöhemmin tullut inhokkinne ?

3

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • True Humppis

      Joskus viisi-kuusi vuotta sitten pyrin kaikin voimin välttämään Markus sekstetin keikkoja.

      Heillä oli silloin vielä solistinaan blondi, jonka nimi kai oli Kati-Annikki (tai ainakin sinne päin). Hirveä tapaus!

      Onneksi lemppasivat tuon pihalle. Alkoi nousu.

      Nyt sitten jo ainakin parin vuoden ajan on yhtye saanut osakseen asiantuntevan tanssikansan arvostuksen. Minäkin pidän porukkaa vallan mainiona nyt.

      • Laahustaja

        Kati-Annikki on ollut jo 60-luvulla Pekka Nurmikallion solistina. Ensimmäinen solisti jonka olen nähnyt käyttävän johdotonta mikkiä. Ääni oli mitä sattui ja mikki olikin lähinnä snobbailua ja illan aikana lauloikin sen avulla vain 2 - 4 biisiä.


    • En digannut hänestä, kun hän oli Jyrkissä, mutta kun näin hänet ruisrokissa "Rakkauden bonus" ja "Johtotähti" saivat syttymään. Tosin se meni lähinnä huumorilla. Enää ei mun suosikkini.

      Koska tää on iskelmä&tanssipalsta en viitti laittaa kaikkia rockjuttua.

      En oo ollut muulla kuin Martti Servon & Napanderin keikoilla ja Einin keikalla, joista jälkimmäinen oli suosikkini jo ennen keikkaa ja oli sitä myös vahvemmin keikan jälkeen.

      Juha Tapio (kai myös) - en digannut ennen kuin näin keikan - mutta meneekö tää nyt gospel-osastolle...?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      63
      3111
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      136
      2204
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1828
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      164
      1455
    5. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1386
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      85
      1378
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1361
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1142
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1110
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1048
    Aihe