Arimeija

Voiko armeijasta saada lykkäystä kun oma lapsi syntyy just kun sinne pitäis lähteä.
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hankalaa on, ainakin, jos palvelukseen astuminen on jo kovin lähellä, kuten I/06, ni sanonpa, ettei tuu mitään. Ja jos/kun olet jo joukko-osastossa, ni sitte ei enää ainakaan onnistu muuta kuin jollain "terveydellisellä" syyllä ja sen lykkäyksen = E-luokitus saaminen edellyttää jonkin diagnoosin asetusta eli että päässä on ainakin vikaa ja muutenkin on jo riippuvaista monista tekijöistä sitten, ettei välttämättä onnistu... mutta saat kuitenkin isyyslomaa sieltä, et käytä se hyväksesi, sitä ei tarvitse edes korvata ja hsl:ää jonka joudut korvaamaan saatat myös saada max. 6 kk:tta eli silleen saattaa onnistua lykkäys. Hsl=henkilökohtainen syy loma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


errrkklo kirjoitti:

Voiko armeijasta saada lykkäystä kun oma lapsi syntyy just kun sinne pitäis lähteä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu