Mua kiinnostais tietää, minkä merkkisiä ystäviä neitsyillä on?
Minun bestis on vesimies. Lisäksi läheisimmät kaverit on kauris, kalat ja neitsyt.
Minun bestis on vesimies. Lisäksi läheisimmät kaverit on kauris, kalat ja neitsyt.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
parhaimpia kavereita on härkä, rapu, oinas ja kalat.
Ystävinä ovat skorpioni, oinas, rapu, kaksonen ja neitsyt.
Parhaat ystävät ovat kaksonen,rapu,vesimies,jousimies ja leijona.
jousimies,neitsyt,härkä,oinas,kauris
Ystäviäni: jousimies, oinas, pari vesimiestä, rapu, kalat, neitsyt, vaaka ja paria en nyt millään muista. Bonus: perhepiiristä löytyy neitsyt, vaaka ja härkä.
neitsyellä kaksi läheisintä ystävää on kaksosia, muut kaverit mm. kalat ja kauris
Suurin osa sydänystävistäni ovat skorppareita, mutta yksi pitkäaikaisemmista ystävistäni (lapsuudesta asti) on rapu. Parhaimpiin ystäviin kuuluu myös 1 oinas ja 1 vesimies. Muuten tuttujen/kamujen horoskooppikirjo on laaja..joten onkohan merkitystä????
jousimies,vaaka,leijona,oinas,rapu,härkä,vesimies,
kala,kauris ja skorpioni.
Pestis mulla jousimies.
Toseks lähimmät rapu,leijona ,vaaka ja vesimies.
parhaat tosi ystävät on muutamia poikkeuksia
lukuun ottamatta Kaloja
ystävyys suhteeni ovat kyllä aika hölliä
koska luotan niin vähän muihin ihmisiin
että tosi ystäviä ole yhden käden sormin
laskettava määrä ja siis kaloja suurin osa
Paras ystävä on oinas, jonka kans meil kyl tulee
erimielisyyksiä aina silloin tällöin... Läheisiä
ystäviä on myös rapu, neitsyt ja kaksi kaurista.
Mun siskot (leijona ja neitsyt) on kans tosi
läheisiä mulle.
ystävää, toinen on vaaka ja toinen rapu. Täysin erilaisia ihmisiä, kummassaki puolensa jotka yhtyvät minun ajatusmaailmaani.
sama juttu, Jos pitäisi valita kaksi merkkiä niin ne ovat nuo. Mulla on vaihdellut niin, että vuoroin rapu tulee tärkeämmäksi ja sitten taas vaaka. Mikä lie on syynä. Mutta neitsyet kiltit ja hyvät, ootteko huomanneet, että vaaka sytyttää heti, mutta rapu viiveellä. Tunne on sitten kuitenkin syvempi ravun kanssa. Vaaka taas häipyy sitten jonnekin ystävien joukkoon. Bon appetit!
Olen jostain lukenut ja oma kokemukseni myös on, että vaa´alle ei synnykään kovin syvällisiä ystävyyssuhteita. "Ystävä" otetaan hyllyltä vain silloin kun tarvitaan oman egon pönkitystä tms. Rapu taas on ystävänä todella luotettava. Jos ravun saa ystäväkseen, niin se kestää todennäköisesti läpi elämän. Jos rapu on ystävystynyt itseään paljon vanhemman ihmisen kanssa, hän huolehtii ystävyydestä vielä tämän vanhuuden päivinäkin.
Lähes läpi elämäni olen kaveerannut vain Neitsyiden ja Härkien kanssa.Outoa tai sitten ei.
Itse olenkin kummastellut tätä aihetta usein. Ehdottomasti paras ystäväni on aurinkomerkiltään Kalat. Ollaan suurin osa ajasta täsmälleen samalla aaltopituudella. Enimmistö ystävistäni taas on Skorpioneja, joiden kanssa huumorintaju kohtaa ihan älistyttävän hyvin. Tosin itsekin olen sekä nousevalta että kuumerkiltäni Skorpioni. Kauriit, Härät, Ravut ja Vesimiehet vielä kelpuutan, mutta muiden kanssa helposti alkaa jo pinna kiristymään.
mun kaveripiirissä on jousimiehiä, leijona, oinaita, kauriita, rapuja, kaloja ja skorpioneja.. sisaruksissani leijona on läheisempi kuin vaaka.