Hölömöä... ihastua

Onpas taas hölmö fiilis. Ei tiedä naisesta mitään, on vain ihastunut hänen suloiseen ulkomuotoonsa ja olemukseensa. Ne suloiset siniset silmät, vaaleat hiukset. Kadulla kävelee tusinoittain kauniita naisia vastaan, mutta eivät he herätä mitään tunteita kun on mennyt ihastumaan siihen yhteen.
92559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miksi ihastuminen olisi Hölmöä?

Äänestä
  • ... siis eihän se ihastuminen sinänsä ole hölmöä, vaan se tunne on sellanen hölmö, ihan ku olis pölkyllä päähän lyöty.

    Äänestä

  • AikuinenMies kirjoitti:

    ... siis eihän se ihastuminen sinänsä ole hölmöä, vaan se tunne on sellanen hölmö, ihan ku olis pölkyllä päähän lyöty.

    myös minun tämän hetkistä olotilaani. Tunne on hyvä, mutta ajatukset ihan sekaisin...

    Äänestä

  • Outotunne kirjoitti:

    myös minun tämän hetkistä olotilaani. Tunne on hyvä, mutta ajatukset ihan sekaisin...

    "Pölkyllä päähän lyöty..." AIVAN niin, hän sekoitti arviolta
    puolet elämästäni. Sekavuutta lisää se, että tunteet vaihtelevat
    aika railakkaasti laidasta laitaan.

    Välillä olen pakahtua siitä, että yleensäkin olet olemassa ja että
    tunteet ovat melko varmasti molemminpuolisia. Välista taas inhoan
    itseäni siitä, että en saa aikaiseksi tämän enempää!!

    Todella typerää, mutta minkäs teet :D

    Äänestä

Kerrohan lisää kun rupes kiinnostamaan että missäpäin tää kyseinen neito liikkuu?

Äänestä
  • Neito liikkuu Vantaalla.

    Äänestä

mahdatkaan olla ??!!
Jos kerran ihastunut olet ja aikuinen mies - niin näytä ihastuksesi jotenkin ! Ainakin minä kiinnostuisin !!

Äänestä
  • Ihastuminen ei ole ollenkaan hölmöä. Pyydä neito kahville.

    Äänestä

ja tervehdi, ehkä nainen tekee aloitteen, pyytää vaikka kahville ja sitten vaan suostut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AikuinenMies kirjoitti:

Onpas taas hölmö fiilis. Ei tiedä naisesta mitään, on vain ihastunut hänen suloiseen ulkomuotoonsa ja olemukseensa. Ne suloiset siniset silmät, vaaleat hiukset. Kadulla kävelee tusinoittain kauniita naisia vastaan, mutta eivät he herätä mitään tunteita kun on mennyt ihastumaan siihen yhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu