Täällä puhutaan asiaa...tuhansia vuosiahan ihmiset ovat kyselleet tulevia ja hakeneet apua "noidilta".Tutkitusti 80% suomalaisista uskoo horoskooppeihin ja ennustajiin,mutta ääneen sitä ei myönnetä.Tieto ja taito,ei sitä voi opetella ,se kulkee suvussa.Ennen oli verenseisauttajat ja noita mummot,nyt puhelimella työtään tekevät ennustajat ja selvänäkijät..kuka saa yhteyden rajan taa,kenellä on automaattikirjoitus y.m.Mikäli haluat yhteyden meditoivaan selvänäkijään,ota yhteys [email protected] terv..häxan
MEDITOVA SELVÄNÄKIJÄ..
MOORHÄXE
7504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vai tutkitusti 80% .. enpä tiedä, luulen että nuo luvut kertovat enemmänkin toivosta, että jotakin arkea suurempaakin olisi olemassa.. ei niinkään varsinaisesta 'uskosta', kokemuksista tai kiinnostuksesta esim. alan kirjallisuuteen. Horoskoopeista ja astrologiasta tiedetään se mitä roskalehdissä lukee, ja televisiosta opitaan kaikki muut tarvittavat parapsykologian kliseet. Ei siinä tarvita omaa ajatusta, sillä "mediaokkultismi" on tehty juuri sellaiseksi että tavallinen massa voi sen pureksimatta niellä.
Nämä rahastajaselvännäkijät ovat juuri se arjen lannistaman massan kaipaama linkki yliluonnolliseen, itse kun mitään ei viitsitä/uskalleta tutkia.
On niin hienoa luoda itsestään näennäismystinen kuva ulkomaailmalle, "paljastaa" uskovansa horoskooppeihin ym., eihän kukaan halua olla nykyisin "vain tavallinen" ..
Mutta kaikki on silti kuten ennenkin. Massan kiinnostus ei mihinkään ole aitoa. Asioista omaksutaan vain kuori, jolla voidaan päteä.
kun lueskelin päivän lehteä jossa sitten oli näitä oroskooppeja, että voiko se sama pieni pätkä pitää paikkaansa jokaisen samanhoroskooppisen kanssa? Samoja horoskooppeja on vastaan tulevista ihmisistä joka 12 sun kanssa sama horos kooppi, siis periaatteeessa. onko heillä kaikillä samallaista odotettavaissa vaikka rakkauden suhteen tai työn kanssa?
Kukaan ei tainnut tajuta mitä ajoin takaa :)
Tajusin minä ainakin..
Kirjoitin tuossa edellä jotakin 'roskalehdistä' ja 'horoskoopeista'.. se mitä yleensä ymmärretään sanalla horoskooppi on astrologiassa aurinkomerkkisi, se määrää eniten persoonaasi, mutta varsinaiset analyysit tehdään tähtikarttojen perusteella joihin lasketaan mukaan paljon muutakin kuin aurinkomerkki. Oikeastaan perinteinenkin astrologia on huonolla pohjalla, sillä ekliptikaalisella radalla on nykyisin 13 tähtikuvio, käärmeenkantaja.
Mutta mitä näihin viihdehoroskooppeihin tulee.. niillä ei ole MITÄÄN pohjaa oikeaan astrologiaan. En ymmärrä miten kukaan niitä vaivautuu lukemaan, edes viihteenä.. vika on näköjään minun ymmärryksessäni, koska moni niitä tuntuu kaikesta huolimatta syynäävän.
Lehden toimituksessa kahvimuki kädessä laaditaan nämä horoskoopit.
Kimppa kiva.
oon 40 v mies ja haluan tietää mitä näet elämässäni tapahtuvan yhden vuoden kuluessa tästä eteenpäin. jk. kiitos vastauksesta
Miksi.
Eikö ole jännempää elää odottaen uusia asioita jotka putkahtelevat elämääsi yllätyksenä.Mutta ihan iloksesi minä ennustan sinulle(säästä Tämä niin katsotaan osuika kohdallen) Tapaat vanhan tutun jonka kanssa uudistat ystävyytesi.Eräs nainen rakastaa sinua romanttisen yksipuolisesti=kaukaa)Terveytesi on vakaa,kunhan et juo liikaa.Työsi määrä vaihtelee.Kun et äksyile mielesikin pysyy tasapainossa ym.
Ja kun vuosi on ummessa olet unhtanut mitä aikoinaan sinulle kirjoitin.
Että silleen.
ota yhteys sähkö[email protected] terveisin häxan(kerrottavaa isohkosta vaaleasta rakennuksesta,vähän loivassa rinteessä.Paljon ikkunoita ja vasemmalla puolella metsää)