Olen nyt 31 vuotias ja polttanut neljännestä luokasta asti eli 21 vuotta.
En näe mitään syytä lopettaa. Vaikea sanoa minkälainen olo olisi, jos en polttaisi. Ei tunnu haittaavan yhtään. Kunto on hyvä, veriarvot hyvät, ylipainoa n. 10 kg, terveys erinomainen, ihon väri hyvä, henki ja vaatteet haisee tupakalta, sairastumisia/flunssaa todella vähän, unen tarve n. 6-7 tuntia ja jaksan/voin todella hyvin.
Poltan noin 2 askia viikossa ja voisin sanoa, että kulutus on ollut aina sama. Uskon, että aikkeen on raja paljonko on liikaa eli terveysriski. Voihan syanidiakin ottaa hieman päivittäin, kunhan ei ota liikaa. Ehkä tupakassa se raja on 2 askia viikossa. Onhan ilmansaasteistakin haittaa jos asuu Mexico-cityssä, mutta ei Sodankylässä.
EN LOPETA IKINÄ!!!
6
1129
Vastaukset
- haluaisi
terveenä kuolla.
- sama
Tunnetko Sodankylän Vuotsosta kotoisin olevaa n. viisikymppistä Jouni Hyötylää? Missä vaikuttaa? Jos tiedät, laita infoa.
tv.Opiskelukaveri Kouvolasta.
[email protected]
- Nortti
...on yksinkertaisesti nautinto. Ihan kuten seksi, suklaa, kahvi tai jäätelökin. Poltan vain kun todella tekee mieli. En koskaan ajankuluksi. Tekemistä riittää muutenkin.
Tunne tupakan polttamisesta on lähinnä samanlainen kuin kahvilla. Jos pitäisi valita kummanko lopettaisin kahvin vai tupakan, niin valitsisin kahvin. Jos taas aamulla pitäisi kahvin jälkeen valita, että seksiä ja aamusavut seksin jälkeen tai pelkät aamusavut, niin valitsen pelkät aamusavut. - lopetat
Viimeistään ruumishuonella.
- Anonyymi
en tiedä typerämpää touhua kuin tupakointi ei mitään järkeä silti sitä moni vaan tupruttelee
- Anonyymi
Niin jokaisen oma päätös. Pari viikkoa polttamatta ja hyvin on mennyt ilman tupakkaa. Polttanut ainakin 30v. Karmeelta kuulostaa :( rööki mukana elämässä.. nyt yritän jatkaa matkaa ilman tupakkia, motivaatio on kohdillaan. Tsemppiä kaikille uuteen vuoteen =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2119765Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen434539Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1244047Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1133947- 2053669
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik413033Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561587Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its921524Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL131363- 1111314