onko syöpä

paheneeko syövässä olo koko ajan vai onko syöpä jos oireet häviää ja välillä tulee ja jos imusolmukkeet pienenee???
1558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Missä sulla imusolmukkeet oireilee? Kainaloissa kenties?
Mullakin ne "pullisteli" nuorena ja kuvittelin jo vaikka mitä. Terkkari sitten rauhoitteli verikokeiden jälkeen, että kyse oli hygieniasta ja teini-iän hormonijutuista. Taisi olla totta kun ei ole turvonneita rauhasia esiintynyt sitten teini-iän.


Syöpääkin on niin monenlaista. Oireita myös. Jos epäilet jotakin tai vaan pelkäät pahinta, niin juttele ajatuksistasi terveydenhoitajalle tai lääkärille. He ovat tottuneet käsittelemään ihmisten pelkoja ja osaavat selittää asioita, jotka sua askarruttaa. Yksin omassa päässään ei kannata juttuja hautoa tai kuvitella mitään, ne kuvitelmat yleensä vaan pahentaa turhia pelkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeriir kirjoitti:

paheneeko syövässä olo koko ajan vai onko syöpä jos oireet häviää ja välillä tulee ja jos imusolmukkeet pienenee???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu