Lapsen kanssa tehtävät lahjaideat?!

tipsu

Elikkä kaipaan ideoita mitä voisin keksiä pienen lapseni kanssa isänpäivälahjaksi?Tavallaan kun on ensimmäinen isänpäivä niin jotain erikoista.Nämä paidat ja mukipainatukset jotenkin loppuun kuluneita mutta olisi kiva painattaa lapsen kuva tai isästä ja lapsesta yhteiskuva MUTTA mihin???Joku muu kiva kuin nuo edellä mainitut? Entä mitä muita ideoita tulee muilla mieleen jossa voisin tytön(1.v) kanssa jotain kivaa tehdä?Etsin satukirjaakin jossa isä aiheena mutta en löytänyt sellaista pienten kirjaa....ongelma!!!Aikakin loppuu pian kesken..

3

1921

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esimerkiksi

      Me ollaan lasten kans tehty joskus jalankuvat tai kädenkuvat kipsiin/taikataikinaan. Ihan ekana isänpäivänä teetin kuvan mukiin. 1v kanssa nuo onnistuu hyvin

      • tipsu

        ideahan on ihan kiva ja voisin ehkä koittaakin tuota..me vaan ollaan jo jalankuvat tehty mukiin viime vuonna kun oli silloin taas isin syntymäpäivät.Sillä toi muki idea on ollut vähemmällä ajatuksella kun muki hällä siis on jo mutta jalankuvilla ei kuvalla.Kädet vois olla siinä kipsissä tietenkin vuorostaan..hmm.
        Mietin! Lisää ideoita...


      • lempikuva
        tipsu kirjoitti:

        ideahan on ihan kiva ja voisin ehkä koittaakin tuota..me vaan ollaan jo jalankuvat tehty mukiin viime vuonna kun oli silloin taas isin syntymäpäivät.Sillä toi muki idea on ollut vähemmällä ajatuksella kun muki hällä siis on jo mutta jalankuvilla ei kuvalla.Kädet vois olla siinä kipsissä tietenkin vuorostaan..hmm.
        Mietin! Lisää ideoita...

        eiks noita valokuvia saa painatettua vaikka hiirimattoon tai kravattiin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10885
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8157
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3626
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2499
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2001
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1776
    Aihe