moro vaan kaikki.mä olen aika paljon nyt viime aikoina pyörinyt siellä päin ja huomannut et kaikki iisalmessa on aika mukavia mut lötyyy myös niitä joitten kanssa ei oikein tule toimeen,varsinkin jos täämmönen henkilö on mitä rakastaa yli kaiken ja hän kait mua.
tuntuu vaan pahalle kun hän vaan mollaa mua ja ei pahemmin arvosta mua et nyt pitäs saada ideoita et laittakaas tulee
tuntuu vaan pahalle kun hän vaan mollaa mua ja ei pahemmin arvosta mua et nyt pitäs saada ideoita et laittakaas tulee
Vastaukset 6
Vanhimmat
juu sama vika on mullakin,minä ns.rakastan erästä ja selvin päin sekin on mua kohtaan ok ja voisin väittää et tunteita löytyy.Mut sit kun sattuu alkoholia oleen veressä, niin siitä tulee mua kohtaa täys piiip vittuilee ja kaikkea mahdollista vaan.Ei voida enään samoissa juhlissa olla tai en jaksa kuunnella enään sitä,et vinkkejä vaan iisalmelaiset tarvitaan
No tässä syrjätien varressa on odoteltu tiekarhua ja viimein se meidän syrjätiellekin sitten ilmestyi. Hyvillä mielin ajelin kohti asemapaikkaani kun äkkiä tielle ilmestyi sitikka - farmariauto joka tuulen lailla hurautti kohtaamistilanteessa. Ei asiassa muuten mitään olisi ollut, mutta kun sain "silmilleni" kiviryöpyn ja autoni valoumpio rikkoontui.
Tämä mies on yli 60-vuotias ja käyttää juomalasin paksuisia silmälaseja, johtuneeko kuskin posottaminen huonosta näöstä vai minä-ite asenteesta. Harmittaa kuitenkin se kun kuljen pitkää työmatkaa, kulkeminen on jo muutenkin kallista. Auton rikkontunut valoumpio muiden matkakustannusten lisäksi tietä kolmen viikon palkanmenetystä.
Se on muka niin iso isäntä, vaikka renkinä se kulukoo. Pitäs vähä nenistellä ukkoo!
Se on muka niin iso isäntä, vaikka renkinä se kulukoo. Pitäs vähä nenistellä ukkoo!
Meinaako olla selvääkin selvempää ettei onnannu, etkö itse huomannut.
pöäölmasaeee, nyt kyllä kaivoit vanhan keskustelun esille. Keitän kakkukahvit näin vanhan keskustelun löytämisen johdosta!