Olen huomannut, että jollakin tapaa suurinosa salolaisista vaikuttaa surullisilta...Mikä Salosta tekee surullisen kaupungin?
surullista
filosofia
5968
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osuuskauppa ja ollaan bonus-iloista väkeä..vai?
Maksamme itsemme kipeäksi ja pistää surulliseksi..
Miten olet tähän päätelmään tullut? Yleisen katukuvan perusteella vai tarkemmilla havainnoilla?
hmmm olisikohan vuorotyöllä osuutta asiaan varmaan suurin osa salolaisista tekee sitä hmmmm,
Aivan samanlaisia ne ihmiset on joka puolella. Kannattaa kokeilla asumista ja elämistä jossain muuallakin. Itse olen joutunut asumaan viidellä eri paikkakunnalla eripuolilla Suomea. Ei tämä Salon seutu ole sen kummoisempi paikka kuin muutkaan. Mitä nyt rahaa on kaupungilla huomattavasti enemmän kuin monilla muilla - ja se näkyy tietysti helkutin hyvinä palveluina ja urheilumahdollisuuksina. Esimerkiksi taitaa Salo olla Suomen ainut paikka jossa kaupungin hallit on ilmaiseksi käytössä?
Kyl täällä pitäis olla kaikki hyvin, eipä tartte kovin surullinen olla. Oi voi meitä suomalaisia, kun osataan murjottaa.. ehkä tääl on vähän liiankin hyvin asiat :)