KETKÄ NIMETÄÄN ?

Kenen on aika lähteä talosta seuraavaksi?
416530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Nyt voisi olla Terhin paikka.

Äänestä
  • ..on ainkin varmaan äänestyksessä ja ei ihme, että vihon viimein olisi vaikka Terhikin.

    Äänestä

Tiina ja Timo.Mika/Terhi tulee menemään vielä pitkälle

Äänestä
  • minäkin veikkaan että äänestykseen joutuvat Tiina ja Timo. Siinä järjestyksessä.

    Äänestä

  • Satans little helper kirjoitti:

    minäkin veikkaan että äänestykseen joutuvat Tiina ja Timo. Siinä järjestyksessä.

    Urputtja -Tiina ja vilauttelija-Timo sopisivat seuraavaksi pois talosta.

    Äänestä

  • Terhi menee pitkälle, kun puhuu VAIN takana pahaa muista kilpailijoista.

    Äänestä

  • juuri kirjoitti:

    Urputtja -Tiina ja vilauttelija-Timo sopisivat seuraavaksi pois talosta.

    Vaikea paikka. Itse en osaa valita juurikaan kuin yhden jonka haluaisin pois talosta. Antti kun ei ole vakuuttanut lainkaan, alussa poika oli kovinkin mukava, muttei enää. Iina ja Minna taisivat vähän muuttaa Antin käytöstä. En sitten tiedä tai sitten vain käsitykseni on muuttunut. Timosta oon alkanut tykkäämään Hannan lähdön jälkeen. Mikasta en enää tiedä mitä mieltä olen. Tyttöjä talossa pitäisi kyllä saada pidettyä loppuun asti.
    Luulen kuitenkin, että ainakin Antti on äänestyksessä mukana. Onhan antille tärkeimmät ihmiset poistuneet talosta, joten jokohan olisi pojan itsensäkin vuoro..
    Damn eihän sitä voi koskaan tietää...
    Se nähdään sunnuntaina.. pähkäiltävää tässä kyllä riittää jos pähkäilemään ryhtyy..

    Äänestä

Joistakin jutuista päätellen on oletettavaa että pojat ovat tehneet sopimuksen siitä että Tiina ja Terhi joutuvat äänestykseen. Viimeviikoisten käytösten pohjalta laittaisin äänestykseen ennemmin Timon ja Mikan.

Äänestä
  • sieltä. mika ja timo ovat hauskoja tyyppejä.

    Äänestä

  • Mikan?

    Äänestä

Tiina voi saada ääniä. Eipä tyttöä ole tehtävä liiemmin kiinnostanut, tämä voi ärsyttää muita.

Äänestä
  • Kyllä nyt taitaa olla Tiinan aika.

    Äänestä

Perttu saa ääniä Tiinalta ja Terhiltä, kun ei ottanut palkintoaan jakamaan.

Äänestä
  • toinen joka heiltä saa ääniä taitaa olla Timo.

    Äänestä

sieltä näsäviisastelemasta.

Äänestä

Timo ja Antti.

Luulen että Mika rankaisee Anttia bonon keikasta, ei Perttua.

Äänestä
  • Perttuhan valinnan teki, ei Antti?

    Äänestä

  • anttia kirjoitti:

    Perttuhan valinnan teki, ei Antti?

    Kuitenkin Perttu on Mikan kaveri.. Siinäpä syytä kerrakseen. En usko että Mika sietää edes Anttia.

    Äänestä

toinen toisilleen yhtä paljon pisteitä. Ja tytöt häviävät esim. Antti- faneille.

Äänestä

Sikamika saa Terhiltä ja Tiinalta ääniä. Timo luultavasti samoin.

Äänestä

Tiina ja Antti joutuvat pudotukseen. Eli ainainen valittaja ja myötäilijä-nynny vaan vastakkain!!

Äänestä
  • ...valintanimitys ja vielä kohdallaan kun ajatellaan kulunutta viikkoa. HYVÄ!!!!!!

    Äänestä

  • aivan oikea..... kirjoitti:

    ...valintanimitys ja vielä kohdallaan kun ajatellaan kulunutta viikkoa. HYVÄ!!!!!!

    Antti å Tina kan bli utröstade denna vecka! Antti e ointressant å åsiktslös. Tina gör inget annat än gnäller å e missnöjd med allt som inte går hennes väg! Men vi ser ju alla problem barn,de somm e inne i bbs hus uppfattar inte varandra som vi...så om jag ska försöka tänka som dem så tror jag Timo å Perttu eller Mika får problem! Spännande...2 dagar kvar...

    Äänestä

joutuakin.

Äänestä

Tiina ois yks mahdollisuus.. Mut Anttikin on alkanu 'ärsyttää' muita, eli se vois olla toinen. Jep jep...

Äänestä

veikkaisin, että äänet jakautuvat ja kaikki saavat pisteitä

Äänestä

Toivottavasti kaikki saavat yhtä paljon ääniä ja joutuvat jokainen äänestykseen.

Äänestä

Luulen Timon ja Tiinan joutuvan häätöuhan alle. En tajua, miten ne ei älyä antaa sille Terhille niitä ääniä. Voiko yksi ihminen (jos sitä ihmiseksi voi luokitella) puhua aikuisten ihmisten päät noin pyörälle?

Äänestä
  • Terhistä "(jos sitä ihmiseksi voi luokitella)"
    Mielestäni vaikka kuinka inhoais ihmistä ei oikeuta ketään arvostelemaan toista henkilöä tuollalailla.

    Äänestä

  • ...älykäs pelaaja, sillä se tässä on tarkoituksena juuri kuka pääsee loppuun asti.

    Äänestä

ja arvaan että nimetyksi joutuis ainakin timo(en voi sietää sitä vilauttelevaa neitiä!)toisesta on vähän vaikeempi sanoa.voi olla et nimeävät tiinan sen takia kun ei tykännyt tosta tehtävästä alussa mut toivon et toinen ois perttu niin sit timo ainakin lähtis himaan:)

Äänestä

Voi kristus jos se vinkuva, lojuva kaappihomo saa vielä jäädä taloon, niin vähenee katsomiskerrat kahdesta yhteen viikossa. Ja olisihan ne naiset kiva pitää siellä ihan vaan muodon vuoksi, edes hetken vielä.

Mun puolesta Perttu saisi kadota, huonoa läppää ja muutenkin ärsyttävä. Loppupeleissä aivan sama, kuka toisena siihen äänestykseen joutuu, KUNHAN SE TIMO SAADAAN SIELTÄ ULOS selittelemään pelleilyjään Iinalle ja Ilta-Sanomille. ÄrrrrRRsyttää!

Äänestä

antaa 2p Pertulle ja 1p TIINAlle! Selkäänpuukottaja!

Äänestä
  • luulen että antti ja perttu joutuu äänestyksee.
    ne on kokenut kaiken hauskan talossa ni luulen että porukka äänestää niitä.

    Äänestä

taisi koitua palkintotehtävä.

Äänestä
  • Olkoon kuka tahansa toinen, niin Pertulle ei riitä kansalta kuin yksikkö prosenteissa ääniä. Loppupelissä kansa päättää ja olettehan sen jo kokeneet mitä siitä seuraa kun Pertusta on kysymys.

    Äänestä

  • tupu kirjoitti:

    Olkoon kuka tahansa toinen, niin Pertulle ei riitä kansalta kuin yksikkö prosenteissa ääniä. Loppupelissä kansa päättää ja olettehan sen jo kokeneet mitä siitä seuraa kun Pertusta on kysymys.

    on niin ,että katsojat eivät halua Perttua ulos, onhan se nähty useamman kerran.

    Äänestä

Tiina ja Timo..
eli prinsessa ja viuhahtaja

Äänestä

Mielipiteeni on, että Terhin olisi aika joutua nimetyksi.

Äänestä

Perttua ei kukaan uskalla nimetä, sillä jos joutuu hänen kanssaan äänestykseen,tietää kuinka käy. Terhi sais lähtee pois.

Äänestä

Terhi ja Tiina toivottavasti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minna kirjoitti:

Kenen on aika lähteä talosta seuraavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu