Audi A3 vm.2000

Osaako kukaan sanoa, onko jo vuoden 2000 Audi
A3 (5d) Attraction mallissa vakiovarusteena ESP ja sivuturvatyynyt?
(turvallista matkaa...)

Luin myös aikaisemmista viesteistä, että lohkolämmitin vaatii omat kuvionsa (moottorin alle/ öljyn suodattimen viereen / letkuihin) A3:ssa, pitääkö paikkansa? Asennus varmasti onnistuu, mutta missä hintaluokassa liikutaan?
51336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...maksaa asennuksineen sisähaaroituksella n.330€
(alle 2000FIM). Tämä on kunnon lämppäri, eikä
niitä pinnalle asennettevia.
Eekkeri maksaa 10 tonttua markoissa, ja lämmittää
samalla sisätilan, mutta syö n.5-8desiä bensaa/tunti,
eli ei halvaksi tule sekään.

ESP ja tyynyistä ei ole tietoa.

Äänestä

No jos moottorin lohko on alumiinia, esim 1.8T, niin omat kuvionsa vaatii.

Äänestä
  • Vaatii tosiaan letkulämmittimen. Hieman kalliimpi kuin normaali lohkolämmitin.

    Äänestä

Sivuairbagit kaikissa vakiona, ESP tuli vakiovarusteeksi vasta faceliftin yhteydessä 8/00.

Äänestä
  • ole kaikissa vakiona sivuturvatyynyjä! 98--> sitten nekin löytyy!

    Se letkuun tuleva lämmitin on aivan paska ja sen kanssa tulee ongelmia kovilla pakkasilla, koska auto olettaa olevansa jo täysin lämmin vaikkei olekaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Team Ahma kirjoitti:

Osaako kukaan sanoa, onko jo vuoden 2000 Audi
A3 (5d) Attraction mallissa vakiovarusteena ESP ja sivuturvatyynyt?
(turvallista matkaa...)

Luin myös aikaisemmista viesteistä, että lohkolämmitin vaatii omat kuvionsa (moottorin alle/ öljyn suodattimen viereen / letkuihin) A3:ssa, pitääkö paikkansa? Asennus varmasti onnistuu, mutta missä hintaluokassa liikutaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu