On minun mielestä saattaa eurooppa kaaokseen. Koraanissa nimenomaan sanotaan että tappakaa vääräuskoiset. Kuinka kauan suomalaiset ummistavat silmänsä tältä tosiasialta. Koraani pitäisi kieltää suomessa kun siinä nimenomaan kehoitetaan ryhtymään kansanmurhaan etnistä (suomalaiset ja muut kristityt) ryhmää kohtaan.
Islamin tarkoitus
MT32
2160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.islamopas.com/treenigheten.html
2 - AL-BAKARAA (Lehmän suura)
Ylistys Jumalalle, maailmojen Valtiaalle,
164. Katso, taivasten ja maan järjestyksessä, yön ja päivän vaihtelussa, laivojen purjehtimisessa merellä niiden kuljettaessa sellaista, joka hyödyttää ihmisiä, vedessä, jonka Jumala taivaasta lähettää ja jolla hän elvyttää maan sen horrostilan jälkeen, kaikenlaisten eläinten leviämisessä yli maan, tuulten suunnassa ja pilvien nöyrässä kulussa taivaan ja maan välillä, on totisesti tunnusmerkkejä (Jumalan kaikkivaltiudesta) ihmisille, joilla on ymmärrystä.
opetukset, joiden mukaan Koraani kehottaa kansanmurhaan. Sellaisia opetuksia voidaan pitää kiihotuksena kansanmurhaan. Silloin sinunkin viestisi saatetaan tulkita tällaiseksi yllytykseksi.