Miksi hiiri jumii?

ei kuulu varsinaisesti tälle sivulle mutta tietoa varmaan saa täältäkin, että mistä lähden etsimään vikaa hiiren mennessä jumiin jatkuvasti. käyttis on windows se 98. joudun sammuttamaan koneen joka välissä muuten en pääse mihinkään. kiitos jos joku jelppaa!
5431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taas kerran...Oletko tarkistanut että koneellasi ei ole viruksia tai spyware-ohjelmia?


Jos et, niin tee se ja jos ei sittenkään toimi niin palaa aiheeseen.

Äänestä

olen tarkistanut ja ajanut koneen läpi ohjelmat. ei pitäisi olla elikkä voiko vika olla hiiressä tms.?

Äänestä

itselläni jää aina välillä jumiin kun on tommonen optinen pattereilla toimiva hiiri jossa on kosketushäiriö ? mutta jos kerran koneen uudelleen käynnistys auttaa niin sitten en tiedä mikä on. meneekö hiiri jumiin 98:ssa yleisesti vai esim. vain nettiselaimessa ?

Äänestä
  • sekä että molemmissa. hiiri on pudonnut lattialle montaa kertaa.

    Äänestä

  • kössi kirjoitti:

    sekä että molemmissa. hiiri on pudonnut lattialle montaa kertaa.

    osta uusi hiiri :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kössi kirjoitti:

ei kuulu varsinaisesti tälle sivulle mutta tietoa varmaan saa täältäkin, että mistä lähden etsimään vikaa hiiren mennessä jumiin jatkuvasti. käyttis on windows se 98. joudun sammuttamaan koneen joka välissä muuten en pääse mihinkään. kiitos jos joku jelppaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu