Sairastin viime vuonna anoreksiaa ja nykyään en pysty käsittelemään tunteitani mitenkään. Ylireagoin asiohin ja en pysty käsittelemään tunteitani. Tämä johtuu terapeuttini mukaan anoreksian aikana itseen kohdistuvista syytöksistä. En enää tunne itseäni tai kroppaani. Tuntuu että rumassa ruumiissani asustaa vieras henkiö. Siinä yksi huono anoreksiasta johtuva seuraus!!!!
tunteeton
olen minä
2468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
menin itsellänikin pasmat sekaisin anoreksian takia, mutta pikkuhiljalleen alan taas ymmärtämään itseäni ja pystyn käsittelemään tunteitani. Muista, että puhuminen auttaa aina!!!Kaverit varmasti kuuntelevat..
Jos sairastaa jotain tuollaista tautia niin kuin anoreksia, niin luuletko todella että pääsi pystyy käsittelemään asioita sen jälkeen normaalisti?tuskin..