mitähän vaaditaan vieoletinvyön saamiseen? jostakin olen kuullut että vt-2 olisi kokeessa ja joku taas väittää että ip-1. olisiko kellään varmaa tietoa tästä asiasta?
hmd:n violettivyö
ettäsilleen
51633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meillä sai valita eyt kummala tekee. Itse valitsin VT-2:kkosen. Meni tokalla vasta läpi XDDD
Muistakaa harjoitella
Jollakulla ei mennyt Homodon vyökoe lävitse?!?
/me pistää rastin seinään
Unohdit vissiin ensimmäisellä kerralla ottaa rahat mukaan ja vyökoe ei irronnut luotolla :D
Kauanko meni aikaa kokeen ja uusimisen välillä?
yleinen käytäntö on että violetti suoritetaan vt2:sella. poikkeuksia kuitenkin tapauskohtaisesti. :) niin kuin kaikessa muussakin.
... tai sitten se suoritetaan ip1:llä. Ite en tiedä vielä oikeestaan ketään joka olis sen vt2:lla tehnyt. Mut kaipa se riippuu vähän kumpi sen kokeen pitää, mikä seura/piiri on kyseessä, mitä leirejä on käynyt, ja mitä aikasemmin on vyökokeissa tehnyt, ihan noin yleisestiottaten. Ja nyt se taisi taas tänä syksynä muuttua, nyt nykyään se kai pitäis tehdä vt2:lla. Mikset kysy teidän treenien vetäjältä? Sillon ainaki voisit olla varma!
Keltainen(9 kup): Alk. ip:t
Vihreä(8 kup): VT I
Oranssi(7 kup): Peruspotkut
Violetti(6 kup): VT II
Sininen(5 kup): Tuplapotkut ja kaatumistekniikat
Punainen(4 kup): IP I
Ruskea I(3 kup): Sekapotkut
Ruskea II(2 kup): Nunchaku ja IP II
Ruskea III(1 kup): Keppi ja heitto
Ruskea IV(0 kup): Miekka ja taklaus
Musta(1 dan): Kaikki värivyötekniikat lihaskuntotesti