Lisää musiikkiviihdettä telkkariin !

Nykyään telkkarista ei tule oikein mitään muuta ,kuin jotain tositv-juttuja. Joista ainoastaan Idols on sellainen jota vähän viitsii katsella.

Telkkarissa pitäis ehdottomasti olla enemmän musiikkitarjontaa. Melkein kaikki hyvät musiikkiohjelmat on lopetettu. Se Buntsibumin tilalle tullut huumakin on ihan surkee. Tosin Buntsibumkin meni loppuvaiheessa kekkuliksi ,kun siellä ne jotkut samat artistit alkoivat olla parhaimmillaan neljättä kertaa vieraana.

Levyraati lopetettiin jostain kumman syystä, vaikka se käsittääkseni keräsi ihan mukavia katsojalukujakin.

Sitten se Joel Hallikaisen ja Arja Korisevan musiikkiviihdeohjelma "Jos sais kerran" lopetettiin. Vaikka sen idea oli hyvä ( oli kiva ,kun artistit joutuivat laulamaan siinä sellaisia lauluja ,joita eivät muuten ehkä koskaan laulaisi) ja Arja ja Joel olivat ihan hauskoja siinä myös.

Tammerkoskensilalla- ohjelmaa ei tullut viimekesänä ollenkaan, vaan jotain iankaikkisen vanhoja uusintoja siitä. Jukka Kuoppamäki on hyvä juontaja siinä ohjelmassa, joten ihme toivottavasti ainakin ensikesänä tulisi uusia jaksoja.

Mitä musiikkiohjelmaa te kaipaatte takaisin telkkariin ?

9

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      On todellakin käsittämätöntä, miks kaikki ihanat musiikkiohjelmat, joissa oli iskelmää ja tanssimusiikkia on lopetettu.
      Kansanhuvit, saanko luvan yms.olivat ehdotonta viihdettä ja vielä kun Perjantai-iltana kun tuli telkkarista, niin kruunas koko viikon.
      Katsellimme huviksemme tässä viikonloppuna vanhoja nauhoituksia kyseisistä ohjelmista,
      joita onneksi olimme nauhoittaneet videolle ja tallessa olivat tuolla laatikossa.
      Esim.mahtavaa kuunneltavaa oli, kun Ässät esiintyivät ja vetivät ensin ihania biisejään suomeksi ja sit tää toinen kaveruksista alkoi
      vetää englaniksi ihania hittejä mm.Paul Ankaa yms.
      Nosti kyl ihokarvat pystyyn ja jalan alle vei.
      Mikähän se lie syynä, että näitä tämän tyyppisiä
      ohjelmia ei enää näytetä katsojille...
      Toivotaan että ajat paranevat ja viisastuisivat noi ohjelman päättäjät ja antaisivat kaikille jotain, mistä itsekukin välittää...
      Heipparallaa ja iloista tulevaa Maanataita kaikille :) Moi moi

      • Saapas

        Olen sama mieltä. Lisää tanssi-/iskelmämusiikkiohjelmia TV:hen.


      • Pike
        Saapas kirjoitti:

        Olen sama mieltä. Lisää tanssi-/iskelmämusiikkiohjelmia TV:hen.

        kunnon artistein ja juontajein kera ,johan olis kivaa,Nimenomaan uusiakin kasvoja noihin ohjelmiin. ei IDolsit kaikkia kiinnosta,


    • QueenOfTheDawn

      saisi tulla enemmän ehdottomasti. Musiikkiteeveekin on ihan kiva keksintö mutta missä on iskelmä?

    • rita

      Kaipaisin telkkuun enemmän ihan kunnon konsertteja.Estradilla-ohjelmat olis muuten ihan hyviä mut aika surkea valikoima artisteja ja tuntuu että näitäkin on näytetty nykyisin paljon uusintana.Toivottavasti sentään joulunaikaan tulee konsertteja,tai onhan mulla nauhalla Jarin,Arjan ja Karin joulukonsertit jos töllöttimestä ei mitään tule.

      • tätääträää

        hyvää musaviihdettä.


      • Kikka

        Joo. Konsertteja minäkin kaipaan. Monipuolisesti eri artistien konsertteja.
        Estradilla-sarja on kyllä ihan hyvä, mutta ne artistit joiden konssertteja sieltä tulee voisi kyllä valita vähän huolellisemminkin.
        Jotain Tommi Läntistä, Rajatonta, Kirkaa, Vesa-Matti Loiria, Anneli Saaristoa, ei jaksa kuunnella saatika katsella... Tai jotain Antti Tuiskua! Niinkuin nyt joulukuussa tulee Estradilla- sarjassa Antti Tuiskun joulukonsertti.HUHHOIJAA...

        Syksynsävel kilpailut saisi taas alkaa telkkarista. Ennemmin Suomessa voisi lopettaa sen Euroviisutouhun ja järjestää vuosittain joku oma iskelmälaulukilpailu, jossa esiintyisi tunnettuja ja vaikka vähän tuntemattommampiakin suomalaisia artisteja uusilla biiseillä.


    • tanssin ystävä

      on ettei tv:stä tulee enää mitään tanssiohjelmaa. Huvin vuoksi ja Saanko luvan takaisin telkkariin...

    • Inkeri

      Täsmälleen samaa mieltä kuin Justiinax, BumtsiBum ja Jos sais kerran olivat hyviä, mutta yleisö oli vissiin väärää samalla tavalla kuin Kymppitonnissa - 400 000 katsojaa ei riitä, jos he ovat liian vanhoja.

      Tosin Bumtsi alkoi tulla tiensä päähän, ainakin osa loppupuolen esiintyjistä oli aika onnettomia. Tuollainen musiikkileikki vaatii ihan omanlaistaan heittäytymistaitoa, jota on näyttelijöillä ehkä paremmin kuin monilla laulajilla. Esimerkiksi Miitta Sorvalin Uska Dara oli aivan hulvaton. Hyvää ohjelmassa oli myös se, että se nosti esiin sellaisia nimiä, joihin ei muuten törmäisi missään. Mieleen on jäänyt loistava a cappella -yhtye Club for Five.

      Estradilla katson aina, jos esiintyjä on mieleinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      99
      7893
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      107
      5627
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      275
      4891
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4863
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      76
      3637
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      51
      2869
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      63
      2615
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2478
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2412
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2294
    Aihe