Äänestetään se kitisevä pikkutyttö pois sieltä talosta nyt kun siihen on selkeä mahdollisuus. Tiina nimesi nytkin Pertun ja ihan käsittämättömästä syystä, taitaa tytteli olla vaan kateellinen. Mikäli Timo tippuu nyt, joutuu Perttu mitä luultavimmin seuraavaan äänestykseen pudotusuhan alle. Naiset nimittäin tulevat ainakin nimeämään hänet. Eli nyt kaikki kipinkapin äänestysuurnille niin äänestetään yhdessä Tiina ulos!!!
Perttu fanit kuulolle!!
Sage77
101286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllähän se näin on. Timo ei nimeä Perttua ja Tiina tekee sen takuulla Terhin kanssa.
Mitä sitten vaikka Perttu joutuisi vielä kahden viikon päästä uudestaan äänestykseen? Eihän se äijä sieltä talosta kuitenkaan lähde kulumallakaan pois! Valitettavasti!! Pitäkää te pöörde-fanit käsistänne kiinni (tai äitinne paitojen helmoista) ja antakaa meidän muiden hoitaa ne äänstykset..
näin on! veivät jo pertun parisängyn ja seuraavaksi olisivat varmasti molemmat antamassa pertulle 2 pistettä jos vaan saisivat mahdollisuuden.
Ja timohan ei aikaisemmissa äänestyksessä antanut perdöölle ääniä vai ? lyhyt on muisti landepaukun faneilla.
Vaikka Perttu joutuisikin äänestykseen, ei häntä sieltä kuitenkaan äänestetä pois! En halua katsella pelkkiä miehiä tuolla talossa, tylsäksi menee. Perttu on jees tyyppi ja toivon että pääsee pitkälle( ja pääseekin varmaan, kun ei tipu millään, joten miksi huolestua?) mutta Timon kitinää on jo tarpeeksi katseltu!
ULOS ja ÄKKIÄ
Mun mielestä kannattas timo äänestää nyt ulos, koska on timo kovempi vastus kun tiina, ja tiina ei oo ees sen vertaa voittajaehdokas kun mitä timo ehkjä hitusen joittenkin mielsetä on. Ja sit kun timo tippuis niin siel olis vaan mika joka tekis ruokaa...TIMO POIS.
ulos nyt kun siihen on mahdollisuus? perttu ei kuitenkaan tippuisi tiinaa vastaan äänestyksessä... joten nyt kun timo tippuisi ja tiina jäisi ääniharavaksi taloon niin seuraavassa äänestyksessä vastakkain olisivat perttu ja tiina (tai tiina ja terhi) jolloin joka tapauksessa tiina tippuisi pois.
kaikki äänestäisi vain sitä ketä haluaa ja hyvältä tuntuu eikä spekuloitaisi sitä aihetta täällä kymmenillä eri aloituksilla??
Mun mielestä toi on älytön tapa Perttu pysymään siellä. Mää epäilen että Antti A. on ja pysyy siellä koska se on kaikista normaalein :D TIINA ON BEST!!