Oli ehdokaslistalla.Mielipide
marita taavitsainen
Pike
4279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Katsoin tuon ehdokaslistan ja kaikki muut menettelee - vaikka en tunnekaan - mutta Taavitsainen ei sinne mielestäni kuuluisi. Tuntemattomille annan toki oikeuden näyttää kykynsä, mutta jotakin on Taavitsaisessa, mikä tökkää melko pahasti minun silmääni varsinkin. Onhan hänellä joitakin ihan mukaviakin kappaleita, mutta livenä en tykkää.
Oma suosikkini on Annika Eklund, jos vaan olisi sopiva kappale.
Ei sinne viisuihin sovi kukaan iskelmälaulaja. Vielä vähemmän joku Tomi Metsäketo itkuvirrellään.
Paras noista 12 ehdokkaasta on ehdottomasti Lordi.
Se voisi viisujen sirkusmeiningissä pärjätäkkin. Varmasti jäisi ainakin ihmisten mieliin. Ovat sen verran hurjan näköistä porukkaa. Eikä heidän musiikkinsakaan ihan pöllömpää ole. Esim "Do you like monsterman" on mielestäni erittäin hyvä biisi.
Euroviisuissa pitää juuri hätkähdyttää ja erottua massasta visuaalisesti. Ei siellä mitään laulutaidoilla kilpailla.
on hyvä laulaja.
Olkoon muuten mitä on.
Ei silti, saa kyllä minun puolestani ollakin.
Mienä en tykkää Marita T:n tavasta esiintyä. Vuosia on pyörinyt musiikkimaailmassa ja edelleen on niin jäykkä kuin olla voi. yhhyh!
Eikä tuo äänikään niin kummoinen ole.