et talvi jo tuleeeeeeee.........)))))))))
mä tahdon
sättääjätär
13856
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
vielä, syksyinen keli on mukavampaa.
Saa kieriskellä itsesäälissä lumen sijasta.
täällä kieriskelen...
Niin viksu? Lainailet miun sanontojani? Jos niin miksi? Jos se et ole sinä? Niin kukahan on niin viksu ja vilmaattinen?
kyselytunti se nyt muka on, vai siinä ijässäkö...?
Tuntuu vaan, että tänne ei voi kirjoittaa enään mitään? Heti kopioidaan! Ja miksi? Kirjoitan vain ja ainoastaan huumorilla :) Jos se näin otetaan? Tai tosissaan. Jos olen sillä tuulella. Mutta aina ja vain ainoastaan virtuaalisesti. Missään tapauksessa mitään sanomaani ei pidä ottaa tosissaan.
mä oon lainannu vaa itteltäni :-DD
Mitä se väliä jos joku haluu kopioija, kyl tänne kirjotuksii mahtuu, mitä mokomasta pikkuasiasta suuttumaa :-DD
ja lunta enkä mitää hemmeti pimeetä ja synkkää vesisatetta :-DD
Haluu hanket korkeat niatokset :-DD
Otettaampas alusta, siis siullako oli i h a n i k i o m i a ja ennensanomattomia sanoja...niinkö ja miunko pitäs kekssii ihan uusia sanojakkiikko, siis täällä ädinkielelläkö siis suomellako ei saisi muut ilmaista ajatuksiaan, vai tarkoitatko, että sinun ajatuksiasi kertovat muuttii ominaan, niinkö..?
Mä en nyt snaijannu oikkeen...kerropa nyt äitelles..
ja ihan mukavaa kun tulee...saatiin vaan näin pitkän syksyn ansiosta hieman lyhennettyä sitä..:)) - vielä sitä tuiskkuukkii kerkijjää olemmaan..
kunhan ensin saadaan toi talvipäivänseisaus lähemmäksi niin sitten, sillä siitä alkaa minun elämän jatkuminen, siihensaakka on pieni kuolema kokoajan kintereellä.
tahdo,en,en.
mikään ei ole niin kurjaa ku liukkaus...
tule talvea ollenkaan,tänäänkin paistoi aurinko
osan päivää kirkkaalta taivaalta,tuntui kesältä.
Tällasia ilmoja vaan koko talven.