Kenwoodia Sonyyn

Jep elikkä mulla olis muutaman vuoden ikäinen kenwoodin cd-vaihtaja. Ja olen ostamassa uutta sonyn autostereota jossa on vaihtajan ohjaus mahdollisuus. Tietääkö kukaan että onko näitä mahdollista käyttää yhdessä vai tarttenko uuden vaihtajan??
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Terve! Uskoisin että moinen ei onnistu. Tai onhan ihminen kuussakin käynyt mutta mutta. Ongelma on siinä että laitteet keskustelee eri kielillä. Sonylla on omansa ja Kenwoodilla omansa.. Joku elektroniikka-alan tietäjä voi tietysti ratkaisun ko. ongelmaan löytää. Mutta helpommalla pääset kun investoit saman merkin laitteisiin.. Itse suosittelen Blaupunktia, tuntuvat kelpaavan varkaille ilman security-cardiakin.. kokemusta on nimimerkillä Omaava..

Äänestä

Vanhemmissa Kenwoodin malleissa cd-boxi oli Sonyn valmistama, ja boxit kävivät päittäin. Siitä on kuitenkin jonkun verran aikaa, joten uudet mallit eivät varmasti ole sukua keskenään.

Jotain suuntaa yhteensopivuudesta saat, kun vertailet esim. Dogfoodin ja Sonyn makasiineja ja boxin liitäntöjä - Jos samanlaiset, niin voi hyvinkin sopia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete kirjoitti:

Jep elikkä mulla olis muutaman vuoden ikäinen kenwoodin cd-vaihtaja. Ja olen ostamassa uutta sonyn autostereota jossa on vaihtajan ohjaus mahdollisuus. Tietääkö kukaan että onko näitä mahdollista käyttää yhdessä vai tarttenko uuden vaihtajan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu