sanokaahan nyt kanssa sisaret olenko raskaana? Testi näytti tosi haalean viivan aamulla. Jomottaa munasarjoja, palelee, lämpöä yli 37' ja pissatulehdus päällä. Voisko olla näin onnellisesti käynyt???
Onko alkuraskauden aikana lämpöä?
Mimmuli
101374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voih. 'Jomottaa munasarjoja, palelee, lämpöä yli 37' sopii kyllä kymmenen kertaa paremmin virtsatietulehduksen oireisiin kuin raskausoireisiin viikolla noin 4. Sorry vaan.
plussaa näyttää vain pissatulehduksen takia!! Että onnea vaan alkuperäiselle!!
olen itse 5.nnellä viikolla, ja samat oireet ovat täällä, paitsi et lämpöä en ole jaksanut tarkkailla kovinkaan.. Ja mulla ensimmäinen oire oli alavatsan nipistely kahta päivää ennenku menkkojen olis pitänyt alkaa.
Saiskohan selityksen siltä joka sanoo et pissatulehduksesta saa plussan?? Testissä lukee että alkololi tai sellainen ei vaikuta testin tulokseen, vai provosoitko? Eikös virtsatietulehduksia ole monesti raskauden aikana?
Eli jo 4 vuotta lapsettomuutta takana. Ja nyt ei vissin enää olekaan... IHANAA ja aivan sama vaikka yökkäisin koko raskauden ajan, kaiken kestän!
Minulla ainakin on lämpö noussut hieman nyt alkuraskauden aikana..peruslämpöni on 36,6" ja nyt on lämpö hieman yli 37 " ja viluttaa. Aluksi uskoinkin oireilun olevan vain tulollaan olevan flunssan oireita ;o) Nyt raskausviikkoja on jo 12 enkä ole lämpöä enää mittaillut..Sydänäänet kuuluivat tänään neuvolassa.
Jos on ollut plussan puolella niin kyllä kai se sitten niin on, että odotat lasta. Alku raskauteen kuuluu monesti lämmön nousua. Se on vain kehon oma tapa viestittää, että täytyy ottaa vähän rennommin.
juu, en kylla ole koskaan kuullut moista, etta joku saisi viivan virtsatietulehduksen takia ;-) niin, etta onnea vaan!
muistathan ,etta virtsis pittaa hoitaa, silla voi menna munuaisiin ja silloin se vasta paha onkin... niin, etta menen heti laakariin, jos oireet jatkuu. tietty saattaa olla, etta on vahan hiivatulehdusta (monesti raskaudessa) tai sitten olette sekstaillu tiheeseen ja sekin saattaa aih. kirvelya jne.
no, onnea viela!!!
virtsatulehdusessalin voi olla lämmön nousua..
Teen loppuviikosta uuden testin jos ois enemmän hormoneja erittyny virtsaan, ilmoittelen sit miten käy. Oon ihan ymmärkäisenä ;)