jälkitarkastus

synnytin esikoiseni sekstiolla,ensi kuussa jälkitarkastus...mitäs siellä tarkastellaan??
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vielä kerran, keskustellaan toipumisesta ja ehkäisyntarpeesta, sekä tehdään alatutkimus. Ei mitään erikoista. Joissakin paikoissa laitetaan kierukkakin jälkitarkastuksen yhteydessä, jos äiti on siihen päätynyt, mutta täällä sitä ei tehdä. Tarpeen vaatiessa saatetaan ottaa myös papa-koe, tämä riippuu myös paikoista.... Tähän mennessä on tullut myös paperit sairaalasta, joten jos synnytyksestä on jäänyt jotain mietityttämään, niin keskustellaan myös siitä!

Äänestä
  • paino, hemoglobiini ja pissanäyte... Ei siis kannata käydä vessassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eeww kirjoitti:

synnytin esikoiseni sekstiolla,ensi kuussa jälkitarkastus...mitäs siellä tarkastellaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu