Ajattelin laittaa tähän HMD:n vyökoetekniikat, ettei harrastajien tarvitse erikseen niitä täällä enää kysellä.
Vaikka kyllä henk. kohtaisesti ihmettelen miksi harrastajat eivät kysy niitä treeniensä vetäjiltä.
Keltainen(9 kup): Alk. ip:t
Vihreä(8 kup): VT I
Oranssi(7 kup): Peruspotkut
Violetti(6 kup): VT II
Sininen(5 kup): Tuplapotkut ja kaatumistekniikat
Punainen(4 kup): IP I
Ruskea I(3 kup): Sekapotkut
Ruskea II(2 kup): Nunchaku ja IP II
Ruskea III(1 kup): Keppi ja heitto
Ruskea IV(0 kup): Miekka ja taklaus
Musta(1 dan): Kaikki värivyötekniikat lihaskuntotesti
HMD Vyökoetekniikat
7
1920
Vastaukset 7
- ...
poikkeuksia tietenkin löytyy myöskin näistä, mutta tuossa järjestyksessä ne pyritään suorittamaan..
:) - mopo
Eikös tuollaiset vyökoevaatimukset olisi hyvä olla suoraan hanmoodo-liiton(?) www-sivuilla, niin harrastajien ei tarvitsisi kaivella niitä keskustelupalstoilta...
- ._--
Kuulin tänään että vyökokeisiin on tulossa muutos, eli vaikeustasoa oltaisiin vetämässä reilusti ylöspäin. Erinomaista, viimeinkin lajiin saadaan uskottavammat vyökokeet.
- aika
niin elikkä vyökokeisiin tulee aikarajat. tyyliin sekunnilla yli => ei vyötä. muuten kaikki pysyy samanlaisena.
- aika
niin ja tällässeet oli muistaakseni tulossa
Keltainen(9 kup): Alk. ip:t 3 min
Vihreä(8 kup): VT I 2,5 min
Oranssi(7 kup): Peruspotkut
Violetti(6 kup): VT II 1,5 min
Sininen(5 kup): Tuplapotkut 40 s/sarja ja kaatumistekniikat
Punainen(4 kup): IP I 3,5 min
Ruskea I(3 kup): Sekapotkut 4 min (tämä onkin jo ollut)
ja molemmilta jää vyö saamatta jos paarin kanssa tehdessä menee aika yli. eli jos saat huonon parin heti tuos keltasen vyön kokeessa, niin voi voi..
arpapeli nousee suureen rooliin. - ihmettelijä
aika kirjoitti:
niin ja tällässeet oli muistaakseni tulossa
Keltainen(9 kup): Alk. ip:t 3 min
Vihreä(8 kup): VT I 2,5 min
Oranssi(7 kup): Peruspotkut
Violetti(6 kup): VT II 1,5 min
Sininen(5 kup): Tuplapotkut 40 s/sarja ja kaatumistekniikat
Punainen(4 kup): IP I 3,5 min
Ruskea I(3 kup): Sekapotkut 4 min (tämä onkin jo ollut)
ja molemmilta jää vyö saamatta jos paarin kanssa tehdessä menee aika yli. eli jos saat huonon parin heti tuos keltasen vyön kokeessa, niin voi voi..
arpapeli nousee suureen rooliin.Ruvetaanko kellon avulla vöitä myöntämään? Ton sekapotkun nyt ymmärrän, mutta muissa tuo tuntuu vähän hölmöltä. Vaikka ei noi ajat kyllä kovin vaativia ole. Ajatuksena vähän erikoinen.
- ojp
ihmettelijä kirjoitti:
Ruvetaanko kellon avulla vöitä myöntämään? Ton sekapotkun nyt ymmärrän, mutta muissa tuo tuntuu vähän hölmöltä. Vaikka ei noi ajat kyllä kovin vaativia ole. Ajatuksena vähän erikoinen.
EI.hmm miten tämän taas selittäisi kunnolla. ajan kanssa katsotaan miten ihminen pystyy muistamaan liikeitä ja toteutamaan pyydetyt liikeet. ajan kanssa kun tehdään niin ihmiset eivät ala pyörimään paikallaan vaan tekevät nopeasti ja tehokkaasti, mikä on ip-ajatuksena hyvä juttu, vai? Tekniikoita kyllä tarkastellaan EDELLEEN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S61935Lehtikankaan oppilas kuolema
Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞16896- 34857
- 105813
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125796- 38713
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.72596Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66591- 42589
- 40567
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.29563Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee27523- 49488
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei2482Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev112478- 60464
- 89460
- 45436
- 39423
- 35417