En halua työpaikallani vielä tiedettävän raskaudestani, (pelkään työpaikkani puolesta ja jos sattuu jotain ikävää). Maha vähän näkyy ja mietin, että millaisilla vaatteilla saisin sitä vielä vähän aikaa peiteltyä? Tietty löysillä mutta työni vaatii myös siistiä/tyylikästä pukeutumista.
Alkuraskauden piilottaminen vaatteilla??
Jenna
31032
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulle ei ainakaan tule muuta mieleen ku löysät vaatteet. Eikai sitä oikein muuten onnistu peitteleen...
Itse olen vk 22 ,eikä töissä ihmiset eikä kyllä kaveritkaan ole vielä huomannut minun olevan raskaana. Joskus kyllä oikein naurattaa,kun omasta mielestä maha on jo niin selvästi näkyvillä..No tällä viikolla kerron joka tapauksessa.
Raskaus on säilynyt ehkä sen vuoksiniin hyvin salassa, että vatsani ei ole vielä kovin suuri ja se on sijoittunut "ylös". Tähän asti olen pärjännyt omilla vaatteilla. Mitään niukkaa ja tiukkaa ei ole voinut pitää,toisaalta se ei meidän työpaikalla olisikaan kovin sopivaa.
Olen ollut tyytyväinen,siihen ettei minun ole tarvinnut kertoa aikaisemmin. Työpaikkani on hyvin miesvaltainen,joten vastaanotto voi olla sen mukaista. Tähän asti olen saanut kiitosta töistäni,mutta luulen että pomoille tuleva äitiyslomani tulee shokkina. Ihan sama,siinäpä saavat nikotella :)
pitkiä huiveja jakkujen ja villatakkien koristeina, tummahkoja paitoja ja väriäö muulla, hyvin peittyy yli puolenvälin, jos ei ihan mahdottomasti pullahda.