On se kumma juttu, että tällänenkin palsta kun "Häät" on avattu. Mites olis "Erot"?
Sehän vasta hauskaa on kun se "oikea ainut" osoittautuukin täydeksi läjäksi sitten 10 vuoden sisällä. Siinä ne häämuistot jää äkkiä taka-alalle ja hänen todellelin minänsä avautuu.
"Aviohuuma on pelkkää unelmaa, ainakin meistä useimmille"
Mittikää sitä eroakin
3
1736
Vastaukset
- palsta löytyy
Häämatkalla ja hääyönäkö sitä avioeroa pitäisi miettiä?
Miksi ei olisi hääaiheista keskustelu palstaa? Ei siinä mielestäni ole mitään ihmeellistä. Häitä kuitenkin järjestetään vuosittain paljon ja on hyvä kun saa kysyä vinkkejä järjestelyihin yms.
Keskustelu > Suhteet > Aviero löytyy kyllä avioero -aiheinen keskustelupalsta. Että sinne vain keskustelemaan, jos aihe kiinnostaa.
Ja voisihan sitä ajatella, että ei kannata mennä avoliittoonkaan, koska silloinkin voi tulla ero. Tai ei ala edes seurustelemaan. Avioliitossa ei ole pelkkää unelmaa ja huumaa vaan ihan käytännön syistäkin voi olla järkevää mennä naimisiin (perintöverot yms.). - naimisissa jo kauan
kannattaa miettiä nimenomaan sitä naimisiinmenoa. Kannattaa miettiä miksi ja kenen kanssa naimisiin menee. Jos siinä vaiheessa tekee oikeat ratkaisut, ei eroa ehkä tarvitse miettiäkään.
- jenna
katkeraa... Ottaa toisten onni niin koville. Kommenttisi oli todella typerä ja lapsellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678