Jätin pillerit pois 2viikkoa sitten. sen jälkeen tuli heti menkat jotka kesti 4pv. nyt minulla on ollut mahakipuja(vähän kuin kuukautiskipuja), nännit tosi arat!, huimausta.. voinko olla jo raskaana vai onko tää vaan sitä kun odottaa liian innokkaasti?
oireita vai vain kuvitelmaa...
kökkölöörö
6812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
voi ollakkin että kuvitelmaa tai sit raskaana.. mut jos sulla on menkat ollut.. eikai se vielä olisi mahdollista. joskus liika toivominen tekee kepposet. mut jos sulla menkat myöhässä ja tulee lisää oireta tee testi tai lääkäriin :)
vai onko muut mitä mieltä?
Joo eli mulle ainakin silloin yrittämisen aikaan ilmaantui kaikenlaisia raskausoireita ja kylläpä muuten harmitti kun menkat sitten alkoivatkin... Sitä toivoi niin kovasti rskautta.
No sitten kun oikeasti tärppäsi niin eipä mulle mitään oireita tullutkaan:)
Eli olen sitä mieltä et kannattaa odotella ihan rauhassa alkaako menkat ja katella sitten mikä on tilanne...
Nimim. Kokemusta on:)
huimaus raskauden oire??
on!
semmonen johtuu?
Jos ne jotain oireita on niin siitä että oot lopettanu hormonipillereitten käytön! Ei niitä raskausoireita nyt sentään 2viikon päästä pillereiden lopettamisesta tuu... Järki käteen ihmiset!