Tästä palstasta olikin jotain keskustelua jo aiemmin tuolla uskonto-puolella. Että pitäisi meille saada oma uskontopalsta..
Vähän kaksi-piippuinen juttu mun mielestä onko tämä nyt sitten hyvä asia..
Toisaalta joo, sillä saahan täällä nyt vaahdota ja tapella rauhassa ja kertoa oman, ei-niin-heteron näkemyksensä uskonnosta, mutta toisaalta..
Meidäthän periaatteessa savustetiin ulos "normaalien" heteroiden uskontokeskusteluista...
Saadaan toki mennä sinne jutteleen takasin, juu
-mutta ei saa enää mainita omaa seksuaalisuuttaan tai siihen vihjaisevaakaan tai juttu siirretään salamana tänne...
Elikkä saadaan olla hetskujen puolella, kuhan pysytään kaapissa... jos halutaan olla julkihomoja, meidät sysätään tänne..
ollaan vähän niikuin poissa silmissä poissa mielestä.. heh.
kaikkea sitä näkee
14
1090
Vastaukset
- ohikulkija.
VITUTTAAKO?
Voiko homoa vituttaa?- Kysyn vuorostani:
Voiko kaltaisesi vittuilija olla myös mulkku?
- toinen kulkija
Kysyn vuorostani: kirjoitti:
Voiko kaltaisesi vittuilija olla myös mulkku?
Jos onkin niin pääasia ettei kaikki mene päin persettä. Vaikka meniskin aina vituiks se olis nannaa
- lemmy
..vituttaa, mutta mä olen kyl lesbo.. ;)
Ja hyvät jatkot sinnekin. Toivottavasti olos paranee. - ohikulkija.
Kysyn vuorostani: kirjoitti:
Voiko kaltaisesi vittuilija olla myös mulkku?
Voi, mutta voiko homoa vituttaa?
Voiko homo olla mulkku? - ohikulkija.
lemmy kirjoitti:
..vituttaa, mutta mä olen kyl lesbo.. ;)
Ja hyvät jatkot sinnekin. Toivottavasti olos paranee.Lesbolla on varmaan krooninen vitutus päällänsä?
- Le Petit Mort
No mä en siellä normaalien palstalla koskaan käyny, mut jos tällä hommalla on tällainen tausta, niin tekee mieli kysyä, että oliko tämä taas yksi tapa mariginalisoida meidät...
- lemmy
ja sit on vielä tämä jo esiin hieman noussut, pään aukomista ihannoivien homo-kammoisten heteroiden pään rääpiminen... yeah..
Tän palstan nimikin on kuin punainen vaate pillastuneelle härkälaumalle.. :/
Tänne pitää tuplata -eiku triplata sefujen määrä.. - Jussi
Olen tuon niin synnittömän joukon jättänyt aikaa sitten. En kutsu itseäni millään etiketillä sillä niitä sinkoilee aika ajoin niin paljon että riittä mistä muillekin jakaa.
Minun ymmärtääkseni on hyvä pitää oma elämänsä hallinnassa ja jättää muiden mielipiteet omaan arvoonsa. Heillä on kova tarve todistaa oma erehtymättömyytensä joskin eivät sitä omasaa nimessään vaan jumalan nimessä esitä. Sitä kun ei tarvitse perustella. Heiltä vaan jää huomaamatta että vaikka he sanovat sen olevan jumalan tahto niin se on itse asiassa heidän käsityksensä. Eikä siinä mitään pahaa. Mutta kun sitä käyttää aseena toisia kohtaan niin voiko sitä kutsua jumalan tahdoksi. Luulisin että jumalla on ihan oma keinonsa löytää tie jokaiseen.
Eli pitäydy siinä minkä oikeaksi havaitset sehän sanotaan jo 1. käskyssä.
En ole uskovainen vaikka olenkin raamattua lukenut. Minulla on omat käsitykseni enkä niistä keskustele tämän enmpää tässä yhteydessä.
Voimia sinulle.
- poikalapsi
Juuri tuosta on kyse: muutama perustelukyvytön kiihkomieli sai Eniron ylläpidon ansaan. Nytpä on sitten saatu tyrehdytettyä asiallinen ja samalla kriittinen keskustely mm. niistä syrjivistä ylilyönneistä, joita esimerkiksi helluntailaispalstalla on ehtimiseen nähty.
Tämän palstan avaaminen on kuin apartheid-politiikkaa; homojen pitää olla keskustelemassa omassa joukossaan. sananvapaudesta tässä on jäljellä vain irvikuva.- hetero
Hyvä huomio, homo. Mielestäni näin tulee ollakin. Homot pysykööt poissa normaalien keskustelupalstoilta, TV- ohjelmista ja yleisesti ottaen kaikilta julkisilta foorumeilta.
- poikamies.
hetero kirjoitti:
Hyvä huomio, homo. Mielestäni näin tulee ollakin. Homot pysykööt poissa normaalien keskustelupalstoilta, TV- ohjelmista ja yleisesti ottaen kaikilta julkisilta foorumeilta.
no en nyt ihan... kyllä homoillakin täytyy olla keskustelu mahdollisuus, mutta sitä en koskaan ole ymmärtänyt miksi juuri kristillisillä keskustelupalstoilla homojen taäytyy tehdä käännytystyötään.
kaikkien edun mukaista olisi jos homot kirjoittelisivat keskenään kaikesta homoseksuaalisuuteen liittyvästä - Jussi
Kyllä heillä aihetta tappeluun vielä riittää. Nyt saavat selvittää asiansa keskenään. Jollakin on pirun hauskaa.
- Jussi
hetero kirjoitti:
Hyvä huomio, homo. Mielestäni näin tulee ollakin. Homot pysykööt poissa normaalien keskustelupalstoilta, TV- ohjelmista ja yleisesti ottaen kaikilta julkisilta foorumeilta.
on tungettava itsenne joka paikkaan. Mikähän teitä tännekin vetää (heterous?).
Muistan kerran lukeneeni mitä Marilyn Monroe oli lausunut: "Muistakaa se että silloin kun jotakuta osoitatte sormella kolme sormea osittaa teitä itseänne"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553