miten kaunis nainen yleensä haksahti renttu Valpioon ?
Vallu ja Niina eroaa
jo oli aikakin
7370261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
rakastuu renttuihin sanotaan laulussakin
Piti sitten tehdä se pentu? saatanan luuserit, ettekö ajatelleeet yhtään? huostaanottoon vaan se lapsi, ja kasvatettavaksi jollekin kunnon äidille ja isälle.
Ei ole kaunis tuo Nina Herala
näinhän se menee. hetken hurmion jälkeen ei sitten arjen tullen jakseta jatkaa. Saattas olla hyvä näille julkuille keskittyä joskus ihan vaan olemiseen eikä oman egon esittämiseen mahdollisimman näkysästi.
viel ymmärtää, mut et valpio, mä en tollasta variksen näköstä juoppolallia ottais yhdeks yöks viereen haisemaan, vaikka annettais ne kaikki huumapalkinnot, tosin ei oo niinankaan näössä hurraamista, älystä puhumattakaan... koulut jäi kesken, kun tällanen renttuelämä vei mennessään. mut onhan sillä iskä ja äitsykkä, jotka kyl jeesaa, hoitaa sen taaperonkin varmaan kun uutta isukkia pitäs hommata kehiin.
Turhaan te julkkiksia mollaatte. Yhtälailla tavallisetkin ihmiset eroavat, ja ajatelkaa, heilläkin saattaa olla lapsi, ehkä usampiakin.
Elämä on ;)
Ketä nää tällaiset turhapurokuhertajat oikeen on?
Ei ooo llut ainakaan eroilmoitusta bbc.com tai Nytimes.com etusivuilla.
Jos sitä pitää erota fyrkan takia, niin erotkaa tyylillä! Free advise.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=628&posting=22000000011900021
ei ainakaan Nina Herala!!!!!!!!!!!
Vallu on paljon komeempi!!!!!!!!!
kokonaisuutena miellyttää silmää.Osaa kävelläkin kauniisti
joo kyl sitä nussii vois...
no niin, nyt saavat sitten niina ja lore ihan "luvan" kanssa julkisesti heilastella. ;))
ovat kyllä ihan söpö pari.
Eihän se jumalauta ole kuin 10 tai 11 vuotta se pikku-lore. On maailma jo mullillaan.
Eipä se Lorenzo taida tytöistä tykätä seksuaalisessa mielessä.Kaverina aivan varmasti.
Koska niin rakastuneen näköisesti toi lepakko käveli jo yli puoli vuotta sitten Loren kanssa Punavuoressa päin...
Miksi niin meinaat että Lorenzo ei tytöistä tykkää. Luulen että tykkää. Ei välttämättä mies ole homo vaikka onkin komea ja hyvänäköinen.
Tiedän 100% varmasti,että Lorenzo seurustelee miehen kanssa.Monessa haastattelussa Lore on kertonut,ettei seurustele naisen kanssa,eikä flaksi käy,ja mieti miksei:Suomen komeimpia miehiä!!p.s.tunnen hänen rakkaansa.
En taida seurata tarpeeksi paskalehtiä niin en tunne tätä heppua.
Joku seiskan oma "julkkis". Ei ole tosiaankaan mitään hajua.
ootte kyllä aika tolloja jos ette lorea tiedä...
lorehan on huuma-ohjelman toinen juontaja, se hoikempi ja paremman näkönen.
kerrot miltä kanavalta tämä kyseinen ohjelma tulee ja milloin, niin hyvä. Joku lastenohjelma nimestä päätellen?
Onhan se jo tiedetty kauan,että niillä on jotain säpinää..on ollut ainakin koko tämän vuoden,niin paljon nähty yhdessä mm.tallinnassa maaliskuussa=)
Ymmärsimme hyvin pikku vihjeesi, ettet juurikaan seuraa televisiota, toisin kuin me juntit. Huuma tulee Maikkarilta. Kannattaa aina välillä katsoa muitakin kanavia kuin Yleä.
Ai niin, mutta jos et ole juntti, niin miksi ihmeessä eksynyt a) suomi24-junttifoorumille ja b) julkkikset -osastolle. Taidatkin olla vaan wanna-be-intellektuelli.
En ole edes wanna-be intellektuelli :D. Ei vaan ole tullut seurattua kyseistä ohjelmaa ikinä, sori nyt vaan. Omistan television, mutta en katso sitä juurikaan, edes sitä yleä. Eihän tässä "juntti"foorumissa ole mitään vikaa, pysyypähän mukana missä mennään ja mistä ihmiset puhuu.
kerro heti! kuka se on!
E V V K
wallu valpio on pieni paskiainen
pitkän naamanpesuvälin omaava wannabe
paskaa.
mix luet keskusteluja jos si kiinnosta!!!!!!!!!
mitenkähän Wallun kaverilla Tatulla menee vaimonsa kanssa??? seuraakohan ystävän esimerkkiä.... ;)
Lehdessä luki, että se on mediapersoona...
Täh!? Mikä hiton mediapersoona??
No kyllähän se aika monta vuotta esiintyi televisiossa, mikä tiettävästi mediaksi luetaan.
Valpion ääni on viinaa maistaneen ihmisen ääni.
vain juopporenttu joka jostain kumman syystä pääsee aina välillä telkkuun jonkun siivellä. Säälittävä tapaus kaiken kaikkiaan. Eniten tuossa "yhtymässä" käy sääliksi se pikkunen lapsi.
Se kertoo myös naisen älykkyydestä? Miksi naiset aina ihastuvat retkuihin? Ei ollut ainoa nainen. Mutta maine on mennyt kyllä iäksi, ainakin minun silmissäni.
Nämähän olivat mm. mukana niissä pippaloissa, joissa Ahteen ääliömäisen perheen vieläkin ääliömäisempi poika veti "kokaa nokkaan" kameran edessä keskellä olohuonetta. Walpio ja Herala olivat samoissa juhlissa, mutta muka autuaan tietämättöminä tästä ympärillään tapahtuvasta nenäkarkin imuroimisesta. Tämä on niitä satuja minkä voi itse kukin miettiä että kuinka uskottavaa on. Kokajengin joukossa hilluva naikkonen ei mun silmissäni ole kaksinen tapaus.
Miksi Nina yleensä rakastui walluun?
Etsi varmaan kultaista tietä elämään...
tommosii ne naiset on..heh
Olipas harmi.
Vaikuttivat niin toisilleen sopivalta parilta. Mörökölli ja kaunotar!
Nuoria kovaa meneviä ihmisiä. Ehkäpä joku päivä näemme heidät vielä yhdessä uudestaan. Ehkä menojalka vielä tässä vaiheessa vipatti liikaa...
Ihmettelen kans et mitä se Nina näki koko Wallussa. Rupa ukko joka sais kammata naamansa. Taitaa olla kaikens hyvän lisäks vähn miehiin päin, hyvä roolimalli sen skidille!
Walluhan oli tossa viime talvena/keväänä KISS FM:llä aamujuontajana, sitten se oli muutaman kerran pis ja lopulta jäi kokonaan pois. Tietääkö kukaan saiko se karvanaama fudut sieltä?
tarkoittaa "muutaman kerran pis"
Vittu, opettele kirjoittamaan.
Kai Wallu jäi kiinni ehdoteltuaan 13v jätkälle suuhoitoja?
Wallulle on aina viina maistunut ihan kunnolla. Aikanaan oli ensimmäisellä haastattelukeikallaan Radio Citylle, meni täysin vituiksi kun oli liian kännissä keikalla muistaakseen mitään ja ei haastattelustakaan mitään tullut. Aikanaan Moontv:n ohjelmissa oli jatkuvasti aivan paskana edellisten iltojen dokaamisen jäljiltä.
Aika toivotonta kuvitella Wallua jonkun aamuohjelman juontajaksi, kyllä ne krapulat siinä määrin kuitenkin aiheuttaa poissaoloja.
Jokunen vuosi sitten Wallu sai potkut Radio Helsingistä häröilyjen takia. Jätti tulematta omalla ohjelmavuorolla töihin liian monta kertaa. Jotain muutakin tais olla sopassa mukana, mutta ton lintsailun varmana tiedän. Vapaa elämäntapa sotii ansiotyön tekemistä vastaan.
Ai mitä Herala näki Wallussa? No muistelkaa miten nuori Nina oli Walluun retkahtaessaan! Wallu on varmasti jännittävä tyyppi ja sen kautta pääsi tutustumaan ihan uusiin piireihin. Kuka tahansa nuori tyttö näkisi tollasen mahdollisuuden tosi houkuttelevana ja miehen sen takia tosi seksikkäänä (vaikka Wallu tais olla vain mediaseksikäs?) Anyway, ei mitenkään ihme juttu.
Roskasakkia, klaanilaisille töitä.
Kuka on Wallu? Kuka on Nina?
Onko jo tullut ilmi, että kumpi osapuoli pitää lapsen?
Läheltä seuranneena, olen huomannut että tämä haukkumanne "renttu" on hoitanut Pepin lähinnä yksin.Ninalla niin paljon noita "töitä".Ei ollut äitiys niin hohdokasta sitten ei...):Sääli pikku pimua, siis Peppistä.):
Kaunis? Hanki vaikka silmälasit näin ensihätiin.
Kuka se on?
yks mielipite vaan.
Elämä on.
TAAS yksi perusesimerkki siitä miten kaksi pikkulapsen tasolla olevaa luuseria EI osaa elää aikuisen vastuullista elämää....Lapsi ja ero ...kun aika ei riitä keskinäiseen pelle-elämään...
erotaan kun todellisuus eli aikuisen elämä on niin vaikeeta !!!
SURKEET PELLET !!!
viitsisi olla miehen kanssa, jolla on rinnuksiin tatuoitu ÄITI.
Tuo on Wallu Walpion vioista varmastikin pienimpiä.
kauan täytyy näitä paskapäitä kattooa.Joka päivä tulee jostain sontaluukusta tyhjää täynnä ole-
vista joutilaista....!!!
eikö tämä nainen koskaan vanhene, on ollut jo PIDEMMÄN aikaa 21 vuotias.
Vallu Valpion yksityiselämstä ja sen sotkuista on yhtä mielenkiintoista kuin 7 - päivää lehden lukeminen wc:ssä, kummatkin tuottavat yhtä hyvän tyydytyksen, ja mitä tulee siihen että, onko Vallu renttu vai ei...niin jätän siihen kommetoimatta
kaiken takana...saman lainen juoppo!!
Wallu on pannu kasapäin paremmannäköisiäkin mimmejä.
Ei kai kukaa kuvitellu ton kestävän, siis OIKEESTI?
Penska nyt oli viimeinen niitti, ei käy sitäkää kateeks, raukkaa pompotellaan koko lapsuus ukilta mummille, mut minkäs teet ku äitiki on laps viäl?
Mitä voi odottaa,kun juoppo ja idiootti menee yhteen??Erohan siitä ajan myötä tulee.Sinänsä ei haittaa yhtään,mutta sitä heidän mukulaansa käy sääliksi.
Syytönhän hän olemassa oloonsa on.
Tuollaisille ihmisille ei pitäisi suoda jälkeläisiä!!
Katos vähän et mitä wallu tienaa vuodessa....... joku 60 000 egee...... kyllä sillä rahalla tuo lapselle hyvän elämän... ja mitä sitte vaikka Wallu välill dokaa..... ja mistä vitusta sää tiedät millanen isä se on... ärsyttää tommoset idiootit..... tuskin ite tienaat puoliakaan tosta 60 000 ja kitiset siellä kateellinen paska...
Tokihan rahalla saa hyvän elämän, mutta onnellisuutta sillä ei saa vaikka tekisi mitä =( Ja se tiemmä on tärkeintä edelleen pienelle lapselle ??
Eiköhän perhe Walpio-Herala tienannut pikkuisen alle tuon kehumasi 60 tonnia. Juorulehtien verotuloissa oli Wallu juuri 17 000 ja risat ja hänen rouvansa vain 6 000 ja risat. Tienaavat nämä julkkikset siis yhteensä vähemmän kuin normaali yhden ihmisen keskiansio.
teini syvälle takas sinne vittuun ettei ilma pilaannu!
Joo voi olla että Wallulla on ansiot vähän tippunut mutta kyl se on välillä ihan hyvinkin tienannu katos tämmönen osote: http://www.city.fi/lehti/article.php?id=1339
kyllä tolla varmaan pärjää vai mitä...
taidat olla wallun wannabe frendi kun hermostut. wallu on täys spurgu ja sopimaton isäksi.
Naisethan ei yleensäkään hatkahda kuin hakkaajiin, hulluihin tai etenkin RENTTUIHIN!
... Taitaa kuitenkin olla niin että nuorta Nina Heralaa ei satunnaisten mallikeikkojen perusteella tiennyt kukaan ennen seurustelua Valpion kanssa.
Punavuoressa liikkuvat tietävät hyvin että Valpio on usein liikkeellä lapsensa kanssa ja hoitaa sitä hyvinkin tunnollisesti. Herala sen sijaan on niin kiireinen äitinä ja Loren kanssa kahvitellessa ettei taida ehtiä muuta kuin viedä peppiä hoitoon mummolaan tai Valpiolle.
että, ensi viikon seiskassa lukee että, Vallu ja Niina yhteen, eli mitä tästä päättelemme ?
...mutta miten käy heeiden yhteisen lapsen...?
Vallu Valpio on persoona, mutta hyvä niin ?
Herala on anorektinen pirihuora ja Walpio on kulahtanut alkoholisti. Ketä oikeasti kiinnostaa?
helke herala ja kuka muu?Kandeeko pitkän avioliiton jälkeen?
Mikä/kuka vallu ja mikä/kuka niina? Häh?
Ketä oikeasti kiinnostaa tällainen paska?Molemmat vois joku ampua raketilla kuuhun kavereineen,olisi maailma taas parempi paikka meille muille..