Maalia laattoihin

Meillä on pikkuvessassa ehjät mutta ruman väriset 80-luvun laatat. Ei tekisi mieli vain värin takia repiä laattoja ja kipsilevyjä seinistä.

Olen kuullut että olisi olemassa laattojen maalaamiseen tarkoitettua maalia. Löytyisikö tietoa minkä valmistajan ja minkä nimistä sellainen voisi olla?
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mä maalasin keittiön laatat tikkurilan rostex valkealla maalilla ja tuli kuin kalkkipinta(komea)muuten tummanpuhuvaan keittiöön.Hyvin tarttu ja kestänyt on!

Äänestä

Aluksi otexia pohjaan, joka on tartuntapohjamaali ja sitten vaikka luja päälle. Kestää hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä aita on matalin kirjoitti:

Meillä on pikkuvessassa ehjät mutta ruman väriset 80-luvun laatat. Ei tekisi mieli vain värin takia repiä laattoja ja kipsilevyjä seinistä.

Olen kuullut että olisi olemassa laattojen maalaamiseen tarkoitettua maalia. Löytyisikö tietoa minkä valmistajan ja minkä nimistä sellainen voisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu