Kuuta kannattaa seurata

121548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

jumajei, olet bongannut kuvat joissa näkyy kuumodulin jokin antenni- tai jokin vastaava häkkyrä. Se sivuttainen tuki ei näkynyt videokameran kuvassa, mutta jos, kaivat esille kuumodulin kuvat, niin löydät vastaavan osan siitä ikkunan edestä, joka muistuttaa tuota pyörylää.

Äänestä

  • dos.Whoknow kirjoitti:

    Kyllähän näitä riittää.
    http://www.anomalous-images.com/astroufo.html

    Kerro mikä siinä toisessa kuvassa tekee varjon kuun pintaan ? Onko siinäkin laskuteline ?

    mikä ihme siinä on kun ei voida ottaa selvää kuvien alkuperästä ja toitotetaan, että "varmasti on vieras UFO-alus kuvassa!" Johtuuko se siitä, että on pakko nähdä kuvissa jotain ufoa, eikä haluta nähdä muita todennäköisimpiä vaihtoehtoja?

    Äänestä

  • moikka vaan kirjoitti:

    mikä ihme siinä on kun ei voida ottaa selvää kuvien alkuperästä ja toitotetaan, että "varmasti on vieras UFO-alus kuvassa!" Johtuuko se siitä, että on pakko nähdä kuvissa jotain ufoa, eikä haluta nähdä muita todennäköisimpiä vaihtoehtoja?

    "varmasti on vieras UFO-alus kuvassa!"
    On hienoa jos pystyy lukemaan tuollaisen lauseen edellisistä kirjoituksista !

    Näkeehän se että ensimäisessä on jokin antenni tekniikka laite.

    Mutta mitä toisessa kuvassa on, joka tekee varjon kuun pinnalle ?

    Tuhannen euron kysymys ! Tarkkaavaisuutta jatkossa !

    Äänestä

  • dos.Whoknow kirjoitti:

    Kyllähän näitä riittää.
    http://www.anomalous-images.com/astroufo.html

    Kerro mikä siinä toisessa kuvassa tekee varjon kuun pintaan ? Onko siinäkin laskuteline ?

    Kuu tapahtumia, mutta luokittelisin nämäkin normaaleihin ilmiöihin, kuten esim. meteoriiteiksi ja niiden aiheuttamiksi pölypilviksi tai välähdyksiksi.

    http://www.mufor.org/tlp/lunar.html

    Äänestä


  • No tää on just tätä! Ilmiselvä todiste Suuresta Salaliitosta ihmiskuntaa vastaan! Luuleeko ne tosissaanki, että me tuollasta surkeeta selitystä uskottas. Tietenki niissä kuvissa on ufo. Mikä muukaan se voi olla?

    Äänestä

  • jaska kirjoitti:

    No tää on just tätä! Ilmiselvä todiste Suuresta Salaliitosta ihmiskuntaa vastaan! Luuleeko ne tosissaanki, että me tuollasta surkeeta selitystä uskottas. Tietenki niissä kuvissa on ufo. Mikä muukaan se voi olla?

    se on antenni mikä siinä kuvassa on. uskokaa jo
    http://www.nasa.gov/vision/space/travelinginspace/no_ufo.html

    siinä se linkki vielä kertaalleeen

    Äänestä


  • koska he kirjoitti:

    haluavat uskoa jotain muuta kuin totuutta. Niin se vaan menee näillä hihhuleilla.

    Kyllä itekki uskon ufoihin mutta toihan nyt on ihan selvä tapaus et se mikä siin kuvas näkyy, kuuluu siihen apollo aluksee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dos.Whoknow kirjoitti:

Kerrotaanko meille kaikki asiat ?

http://www.ufoalert.com/ufo_photos/301.html

http://www.ufoalert.com/ufo_photos/177.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu