Elikkäs olen siis kaksonen ja "poikaystäväni" on kalat... Ja haluaisin tietää, että onko meillä mahdollisuuksia näin horoskooppien valossa?
Kaksonen(N)+Kalat(M)
toimiiko?
81685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei ole, kokeiltu on ja ei toimi! :/
Kala ja kaksonen viihtyy yhdessä. Jos kaikki pohjautuu yhstävyydelle ja yhdessä touhuamiselle niin taatusti viihdytte yhdessä. Minä ja kalamieheni viihdytään hyvin myös sängynpohjalla, meillä on mukavaa yhdessä. Käydään myös tanssimassa ja kaljoilla yhdessä.
Tykätkää toisistanne.
kuin päivä ja yö.... ei toimi
Meillä on ukkoni kanssa sama juttu.
Minä kaksonen ja ukkeli on kala.
Ollaan oltu nyt yhdessä jo 6 vuotta ja mentiin kesällä -04 naimisiin.
Töitä on saanut yhdessä olon eteen tehdä, mautta ainahan sitä joutuu näkemään vaivaa että suhde toimii.
Mä olen vielä niin kaksonen kun olla ja voi joten eläminen mun kanssa on varmasti toisinaan jopa kamalaa.
Ukkelini on taas hillitympi versio joka miettii ennen kun tekee mitään ja se toisinaan ärsyttää mua hillittömän paljon... Mun kun pitää sada kaikki heti eikä viikon päästä... =)
Mutta horoskoopit antaa mun mielestä enemmän suuntaa kun käskyjä sille mikä toimii ja minkä eteen joudut näkeen vaivaa. Mitäänhän ei saa helpolla!
Seurusteltu kalamiehen kans pari vuotta, ja toistaseks toiminu hyvin.
Toki välillä ongelmiiki, mut missä suhteessa niitä ei olis? Ei mitään maata kaatavaa..
Tsemppii vaan ja kovvaa ajjoo! =)
Nimimerkillä kokemusta on...ei onnistu kaksosen ja kalan yhteiselo.
jokainen suhde on toki ainutlaatuinen ja vaatii töitä että suhde toimii. Omasta kokemuksesta voin sanoa, että kalamiehet ovat tunteellisia ja herttaisia tyyppejä, siitäkin huolimatta että kumpikaan usemman vuoden (3-5) kestävistä vakavista suhteistani kalamiehiin ei kestänyt..
Kaksi kertaa olen hairahtanut kalamieheen, eka kerralla jopa naimisiin asti (kesti 7 vuotta)ja toka kerralla avoliittoon(on nyt kestänyt 17 vuotta).Harrastuksemme menevät aikalailla yksiin, mutta muutapa ei sitten olekaan. Kala on takertuva tyyppi, mitä kaksonen ei ole.Kaksonen ahdistuu(ainakin minä), jos pitää olla koko ajan toisen lähellä ja ottaa se huomioon. Kaksonen kaipaa vapautta!Kalamies taas on välillä niin vaikea ihminen, ettei siitä ota pirukaan selvää. Toisinaan niin ystävällinen ja lempeä, mutta seuraavassa hetkessä aivan omissa maailmoissaan ja "minä itse".Älä missään nimessä ota kalamiestä itsellesi.Seuraava mieheni on sitten varmaankin vaaka, vesimies, oinas tai jousimies.