En ymmärrä miksi ihmiset maksavat maltaita vihki sormuksista! Se on kyllä elämän läpi sormessa oleva, mutta eikö sen juuri sen takia tulisi olla yksinkertainen ja kestävä?
Hei!
6
923
Vastaukset
- Turska
Eikähön syy ole sama, kun miksi toiset ostaa Bemarin ja toiset Ladan...
- o.O'
Kaiketi. Mut halvalla voi saaha halvan bemarin tai kalliin ladan. n_n
- Turska
o.O' kirjoitti:
Kaiketi. Mut halvalla voi saaha halvan bemarin tai kalliin ladan. n_n
Tottahan toki. Siksi kannattaakin vähän tinkailla noissa koruliikeeissä. Tuntuu olevan kovastikin ilmaa hinnoissa. Itse saimme juuri tingattua n. 40 % pois alkuperäisestä kihlasormuksen hinnasta.
Ei oo tyhmä se joka pyytää, vaan se joka maksaa.. - o.O'
Turska kirjoitti:
Tottahan toki. Siksi kannattaakin vähän tinkailla noissa koruliikeeissä. Tuntuu olevan kovastikin ilmaa hinnoissa. Itse saimme juuri tingattua n. 40 % pois alkuperäisestä kihlasormuksen hinnasta.
Ei oo tyhmä se joka pyytää, vaan se joka maksaa..oot ihan oikeessa n_n Meilläkin kihlat tuli 50% alennuksella. (oli alennuksessa toisessa liikkeessä ja siinä mis eka ketottiin ni ei ollu.)
- ja kestää
Jos haluaa suomalaisena käsityönä tehdyn sormuksen, niin kyllähän se maksaa ja saakin maksaa. Minun sormus teetettiin, siten saatiin sellainen sormus mikä haluttiin. Eikä hinta ole kaduttanut päivääkään. Laatu maksaa. Ja varmasti kestää vielä muillekin sukupolville.
- o.O'
Laatu maksaa, mutta laatua saa myös edullisemmin. Mullakin kaunis HALPA sormus eikä mitään ruhjeita vielä vaikka onkin jo kovia kokenut(ei perinteinen puolipyöreä). Toinen sormus samaa hintaluokkaa, mutta kestävyyttä ei ole vielä kokeiltu. Todella kauniit. Vaikka kone työtä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1894918Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1063999Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363589- 513420
- 563419
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest362868Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232306
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211929Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361788