Mistä saisin tietää Einin keikat? Tietääkö kukaan, koska hän tulee seuraavan kerran Turkuun?? Kiitos jo etukäteen mahdollisesta avusta!
Einin keikat
19
3052
Vastaukset
- Gintonic
Kävisikö tämä?
http://www.einimusic.com/fi/etusivu.html- !?&
Kiitos kovasti... ei kylläkään vielä Turun keikkaa näkynyt, mutta tosi hienot sivut löyty. Varmasti tuolla ilmoittavat kyllä.
26.11. Eini on Raisiossa...ekse oo muka tarpeeksi lähellä? Meen ehkä itekin.
- Henrietta
Eini on paras pile-emäntä Suomessa! Meno on hurjaa, ilta ei vain voi olla tylsä. Tästä hyvä esimerkki oli Vantaan Tulisuudelman keikka. Jengiä tosi paljon ja sellainen oli meno, että ei siellä paritansseja pahemmin mahtunut tanssahtelemaan! Tuli Apinamiestä ja Neitsyttä, ja se viime kesäinen hieno laulu Kun kosket mua.
Ketään muita Einin keikalla käyneitä? Mitä tykkäsitte?- Anonyymi
Kerran olen ollut Einin keikalla. Se oli elokuu 1981 rovajärvellä sa-int show, mukana myös pepe w.ja jokkeseppälä.
- Jeppe
on että suomalainen iskelmä artisti keikkailee ulkomailla? Eini on nyt Malagassa! Ja on ollut Kreikassakin keikkaa heittämässä.
- uusi eini-fani
Olin viikko sitten lauantaina (30.09.) Espoon Korpilammella... Olen iskelmäkeikkoja kiertänyt aikalailla, mutta tuo keikka oli ilman muuta yksi kaikista parhaista! Oli aivan hillitön tunnelma, ja onse Eini vaa komee mimmi ;) Kyllä pohjosen likat rokkaa!
- tietääkö kukaan
Tietäskö joku, että milloin Eini on viimeksi esiintynyt Kauhajoella ja missä siellä?
- Yes siiir!
No ainakin viikon päästä Eini on Keuruun markkinoilla nähtävissä Koop Arposen kanssa.
- samppa71
Yes siiir! kirjoitti:
No ainakin viikon päästä Eini on Keuruun markkinoilla nähtävissä Koop Arposen kanssa.
mä olen aivan Eini-hullu! :) Seinällä 2006 seinäkalenteri :) Meno keikoilla mahtava, vähän samantapaista kuin Kikan keikoilla aikoinaan (?) Eini on upea nainen ja menevää nuorekasta musaa! Hyvä EINI!! Kunpa soisi radiossa useammin. Kaikki Eini-fanit laittakaa meiliä radioasemille esim. Iskelmä, että soittaisivat Einiä!
- samppa71
samppa71 kirjoitti:
mä olen aivan Eini-hullu! :) Seinällä 2006 seinäkalenteri :) Meno keikoilla mahtava, vähän samantapaista kuin Kikan keikoilla aikoinaan (?) Eini on upea nainen ja menevää nuorekasta musaa! Hyvä EINI!! Kunpa soisi radiossa useammin. Kaikki Eini-fanit laittakaa meiliä radioasemille esim. Iskelmä, että soittaisivat Einiä!
tuo einimusic.com ei ole enää käytössä, nyt on http://www.eini.fi/
josta näkee tulevat keikat. Itse menen ehkä tuonne Vantaan Tulisuudelmaan. Onko täällä muita Eini-faneja? Harmi, ettei 2010 seinäkalenteria saatu :(
Tietääkö kukaan, onko Eini levyttänyt koskaan joululaulua...? Saisi tulla jo uutta levyä, edellisestä on tosi kauan. Eini Eini Eini! :D - Einin joulubiisei
samppa71 kirjoitti:
tuo einimusic.com ei ole enää käytössä, nyt on http://www.eini.fi/
josta näkee tulevat keikat. Itse menen ehkä tuonne Vantaan Tulisuudelmaan. Onko täällä muita Eini-faneja? Harmi, ettei 2010 seinäkalenteria saatu :(
Tietääkö kukaan, onko Eini levyttänyt koskaan joululaulua...? Saisi tulla jo uutta levyä, edellisestä on tosi kauan. Eini Eini Eini! :DEinihän on tehnyt kaksikin joululaulua. "Joulupukin maa" vuodelta 1978 on soinut radiossa aika paljonkin ja löytyy legendaariselta "Soiva joulumaa" levyltä samalta vuodelta. Sen sijaan muutama vuosi sitten Eini teki kokonaan uuden joululaulun "Joulun toive". Kumpikin laulu löytyy näköjään myös youtubesta eli kuuntelepa sieltä.
- samppa71
Einin joulubiisei kirjoitti:
Einihän on tehnyt kaksikin joululaulua. "Joulupukin maa" vuodelta 1978 on soinut radiossa aika paljonkin ja löytyy legendaariselta "Soiva joulumaa" levyltä samalta vuodelta. Sen sijaan muutama vuosi sitten Eini teki kokonaan uuden joululaulun "Joulun toive". Kumpikin laulu löytyy näköjään myös youtubesta eli kuuntelepa sieltä.
Kiitos tiedosta nimim. Einin joulubiiisei. Löysin käytettynä tuon Soiva joulumaa älppärin hiljattain :) tosi hyvä tsäkä että löytyi.
Onko tietoa, millä levyllä tuo Joulun toive on? - Tiedoksi.
samppa71 kirjoitti:
Kiitos tiedosta nimim. Einin joulubiiisei. Löysin käytettynä tuon Soiva joulumaa älppärin hiljattain :) tosi hyvä tsäkä että löytyi.
Onko tietoa, millä levyllä tuo Joulun toive on?Hei Samppa!
Tuota Joulun toivetta ei ole millään levyllä julkaistu kuin ainoastaan sinkkuna ja sekin hyvin pienenä painoksena.
- miki-66
on aivan loistava artisti! Ottaa aina faninsa huomioon! Eikä ole koskaan ollu minkään roskalehtien otsikoissa.
- Samppa71
nimim. "Tiedoksi": oletko Eini itse? :)
- Eini on kuningatar
Odotus on päättymässä: Einiltä VIHDOIN uusi single huhtikuussa!!!!! Annan kyllä kiukkuista palautetta radioasemille, ainakin Radio Suomelle, jos eivät sinkkua soita. Toivottavasti pitkäsoitto vielä 2011, tässä on odoteltu ihan liian kauan. Eini oot ihana!
- Anonyymi
Eini. Pidätyylisi. Se. Toimii. .konnia on. Likkakin
- Anonyymi
Niin turhanpäiväinen artisti, että.
Pysyy otsikoissa ulkonäkönsä ja sääriensä turvin. Ei ole kummoinen laulaja ja tietää sen varmasti itsekin. Esim Taiska ja Merja Rantamäki oli/ on ihan eri luokkaa laulajana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224276Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692755Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932431- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5501394Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781319
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196