Millaisia kokemuksia kyseisestä merkistä talvirenkaana.Ja mitä maksaa 4kpl 195,65,15?Lähinnä kiinnostaa jääpito ja melutaso pääteillä. Siis nastarenkaat.
Barum
aki
64886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Et parempia renkaita keksi? Maanteiden ojat on täynnä räjähtäneitä rekaanriepuja.
On se kumma miten ennakkoluulot elävät tiukassa. Barum on nykyään Continentalin valmistama rengas, ja pärjännyt testeissäkin yllättävän hyvin.
Ostin juuri 13" barumit, niin ovat hiljaiset ja tuntuvat liukkaallakin pitävän. Hinta ja laatu ovat ihan hyviä mutta jos on tarkoitus ajaa jäärataa niin eivät varmaankaan ole kisarenkaina mitkään hyvät.Ne vanhat lässytykset näistä liirum laarum baarum ovat todellakin viime vuosituhannen ompelukerhosta kummin kaiman kokemuksista kun serkku ajoi pihalle tieltä kännissä ja renkaat oli barumit ja niistähän se vika löytyi.SUOSITTELEN.
..ovat,itsellä ei rengasrikkoa 24 vuoteen, ensimmäinen ensimmäisenä aamuna Barumeilla. Ei saanut edes takuuseen. Pitokin huono. Ainoa hyvä puoli on hinta, jota kyllä tulee kun niitä puhkeaa silloin tällöin.
varmaankaan korvata tai muuta vauriota.Halutaan tarkennusta hyvähän tollaista trollia on hauska huurella.
Ajoin humalassa mettään ja alla oli barumit. Ei enää barumeita tule.