On ilkeää

Luin tuolta edelliseltä sivulta myös tuon jutun sudesta lampaantaljassa ja kauhistuin.
On maailmassa ilkeitä ihmisiä.
2743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onpa niinkin, mutta otappa nuista jutuista selvä, kuka on susj ja kuka lammas, vae ollaanko sitä peliä ollenkaa.

Äänestä

En kyllä ottaisi tuollaista ihmistä töihin jos tietäisin kuka hän on ja hakisi meille. Heittäisin alta aikayksikön pihalle, taitaa ollakkin sellainen "lentoemäntä" jos on eräs epäilemäni henkilö, siis oikein inhottava ja kiero liero.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaanuska kirjoitti:

Luin tuolta edelliseltä sivulta myös tuon jutun sudesta lampaantaljassa ja kauhistuin.
On maailmassa ilkeitä ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu