Yhteydenottoja toivotaan

Näillä palstoilla on ollut muutaman kerran juttua ssri-lääkkeiden harvinaisesta mutta sitäkin ikävämmästä seurauksesta eli käytön lopettamisen jälkeenkin jatkuvista seksuaalisista sivuvaikutuksista. Esim. tässä viestiketjussa http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000392&posting=22000000008873907 . Eräs suomalainen johtava psykofarmakologian asiantuntija on nyt vakuuttunut ilmiön olemassaolosta (tästä erityiskiitos nimimerkki Markuksen sinnikkyydelle) ja aikoo kirjoittaa asiasta lääketieteelliseen julkaisuun . Artikkelin kirjoittava lääkäri toivoo että Markuksen ja tämän kirjoittajan lisäksi mahdollisimman moni muukin tästä ongelmasta kärsivä ottaisi häneen yhteyttä ja kertoisi oman tilanteensa. Jos siis kohdallasi ssri-lääkkeen käytön lopettamisesta on yli neljä kuukautta ja seksuaalisuutesi ei ole palautunut lääkettä edeltävälle tasolle niin pistäpä sähköpostia osoitteeseen [email protected] ja kuvaa tilanteesi niin lähetän sitten tuon lääkärin yhteystiedot paluupostissa.
Tässä vielä muutama aiheeseen liittyvä linkki:

http://health.groups.yahoo.com/group/ssrisex/
http://abstracts.co.allenpress.com/pweb/sexo2005/document/?ID=46829
http://www.medhelp.org/forums/urology/messages/31449.html

Ps. Tuo lääkäri uskoo että tähän ongelmaan löytyy vielä ratkaisu.
0186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


antti kirjoitti:

Näillä palstoilla on ollut muutaman kerran juttua ssri-lääkkeiden harvinaisesta mutta sitäkin ikävämmästä seurauksesta eli käytön lopettamisen jälkeenkin jatkuvista seksuaalisista sivuvaikutuksista. Esim. tässä viestiketjussa http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000392&posting=22000000008873907 . Eräs suomalainen johtava psykofarmakologian asiantuntija on nyt vakuuttunut ilmiön olemassaolosta (tästä erityiskiitos nimimerkki Markuksen sinnikkyydelle) ja aikoo kirjoittaa asiasta lääketieteelliseen julkaisuun . Artikkelin kirjoittava lääkäri toivoo että Markuksen ja tämän kirjoittajan lisäksi mahdollisimman moni muukin tästä ongelmasta kärsivä ottaisi häneen yhteyttä ja kertoisi oman tilanteensa. Jos siis kohdallasi ssri-lääkkeen käytön lopettamisesta on yli neljä kuukautta ja seksuaalisuutesi ei ole palautunut lääkettä edeltävälle tasolle niin pistäpä sähköpostia osoitteeseen [email protected] ja kuvaa tilanteesi niin lähetän sitten tuon lääkärin yhteystiedot paluupostissa.
Tässä vielä muutama aiheeseen liittyvä linkki:

http://health.groups.yahoo.com/group/ssrisex/
http://abstracts.co.allenpress.com/pweb/sexo2005/document/?ID=46829
http://www.medhelp.org/forums/urology/messages/31449.html

Ps. Tuo lääkäri uskoo että tähän ongelmaan löytyy vielä ratkaisu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu