Nanny Still valaisin

utelias

Ostin kattovalaisimen ja nyt olen etsinyt tietoa suunnittelijasta. Myyjä oli kuullut joltain että se olisi Nanny Stillin suunnittelema. Itse en ole netistä löytänyt mitään vihjeitä siitä että hän olisi suunnitellut lamppujakin. onko vihjeitä mistä voisi löytyä kuvia suomalaisista design-valaisimista 60- ja 70-luvulta ?

3

1127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hui

      Laita kuva liitteeksi sivuille niin pähkäilään.Tuntuu aika epätodennäköiseltä, että Nanny Still olisi suunnitellut valaisimia. Ihmiset kuulevat aina hauskoja tarinoita ja olettamuksia suunnittelisoista muka asiantuntijoilta jotka miettivät pää punaisena kenen tyylinen valaisin esine on. Väitteet suunnittelijasta pitäisi aina pystyä perustelemaan vanhoilla luettelokuvilla yms. Muuten suunnittelijan arvailu on kuin Lottoarvontaa.

      • minne ne saisi esille

        Omalla koneella on pari kuvaa mutta en tiede mihin ne pitäisi siirtää että saisi näkyville. Neuvoja ?


      • still-fani
        minne ne saisi esille kirjoitti:

        Omalla koneella on pari kuvaa mutta en tiede mihin ne pitäisi siirtää että saisi näkyville. Neuvoja ?

        http://imageshack.us/

        voit ilmaiseksi ladata kuvan tänne. Laita sitten meille linkki niin päästään pällistelemään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1586
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe