Oma vai vuokraauto?

Olette ottamassa käyttöön oman auton vai vuokraatteko? Vuokrahinnat näyttäisi olevan pilvissä ja mietimme kannattaako laittaa niin paljon rahaa..
5807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Me haluttais vuokra-auto, jollain tapaa erikoinen, mutta ei oo vielä löytynyt sellaista. En ole kyllä tarpeeksi vielä etsinytkään. Eihän kukaan tietäis muuten Oulun seudulla mitään hyvää caaraa, jota kandes vuokrata ja ois hintansa väärti...

Äänestä
  • www.juhla-autot.fi

    Äänestä

  • Monesti tullut valkoinen limusiini vastaan ylivieska-nivala akselilla ja varmaan on jostain sieltäpäin

    Äänestä

Kannattaa siis todellakin vuokrata ja tietenkin kuljettajan kanssa. Säästyy paljolta stressiltä. Me vietimme häitämme heinäkuussa ja vuokrasimme limusiinin ja se todellakin kannatti!! Ei tuntunut, että raha olisi mennyt hukkaan. Täällä Seinäjoella ei ainakaan meidän mielestä ollut kallista.

Äänestä

Kaverinkaan limusiini vuokra ei maksanut kuin joku 100e kuskin kanssa, niin kyllä melkein kannattaa vuokrata. Olisin itse halunnut vaaleanpunaisen siipi Cadillacin hää autoksi tai vaihtoehtoisesti kirkkaan punaisen '65 mustangin, mutta tyydytään kyllä varmaankin omaan Chyrsleriin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pappismies kirjoitti:

Olette ottamassa käyttöön oman auton vai vuokraatteko? Vuokrahinnat näyttäisi olevan pilvissä ja mietimme kannattaako laittaa niin paljon rahaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu