Uusi Toyota Yaris TTE -2006.

52247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jopa on aika fiksun näköinen paketti, pitänee käydä testaamassa kunhan mahdollisuus siihen tulee. Taitaa kuitenkin jäädä liian pieneksi meikäläiselle, vaikka tuo pieni kulutus kyllä pistää harkitsemaan...

Tuo varmaan on T-Sport, sillä jarrujen levyt näyttää aika hurjilta. Värikin on aika namu...

Äänestä

  • näköinen kirjoitti:

    on uusi Toyota Yaris T Sport!!!!!!!!! http://toyota.jp/vitz/grade/rs/index.html kuvassa siis on japanin sisarmalli Vitz MUTTA se eroaa euroopan Yarisista ainoastaan nokka-merkistä

    Ainakin moottori pitäisi saada hyvin ilmaa,on sen verran isot ilmanottoaukot edessä!. ;)

    Äänestä

Kuvassa oleva Frankfurtin automessuilla esillä ollut erikois-Yaris EI ole T-Sport vaan ainoastaan messuille yms. käyttöön rakennettu Jarno Trulli Edition, jota ei ole tulossa myyntiin. T-Sport on sitten erikseen. Sitä voi käydä katsomassa vaikka Japanin Toyotan sivuilta (nimellä Vitz).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yarppa T-Sport/TTE. kirjoitti:

http://www.ajovalo.net/Kuvat/Frankfurt05/Yaris1.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu