Kannattaako nähdä vaivaa? mielestäni ollaan liian samanlaisia.
Vesimies&vesimies???
vesimies(n)
31123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
minulla on kokemusta suhteesta jossa molemmat ovat vesimiehiä.. suhde oli tosella vuoristoratamaista.. mutta kuitenkin aina päädyttiin yhteen, vaikka erottiinkin parin vuoden aikana lukuisia kertoja.. se alkoi rasittaa molempia ja erottiin lopullisesti lopulta, mutta olemme kyllä edelleen todella hyviä ystäviä, että paremmin se käy niin.. tuo on tosiaan totta,että olimme liian samanlaisia, näin omat "virheeni" hänessä.. ja se oli sellainen suhde että melkein pystyin sanomaan mitä mieltä toinen oli ja mitä hän ajatteli mistäkin asiasta.. mutta ainahan kannattaa tietysti yrittää, mutta meidän kohdalla se kaverisuhde oli kaikkein paras, joka tajuttiin vasta monen vuoden kokeilun päätteeksi..
Minä ja ex-mieheni molemmat vesimiehiä. Takana ihana 20v. kestänyt avioliitto josta kolme ihanaa lasta. Ei pidä siis paikkaansa etteikö voisi onnistua kahden samanmerkkisen liitto.
että vesimies sopii vesimiehelle erinomaisesti. Yleistäähän ei kuitenkaan voi: Jos liika samankaltaisuus ärsyttää jo suhteen alussa, kannattaa miettiä vakavasti, jaksaako tilanteeseen tulevaisuudessakaan sopeutua.
Useimmille tuntuu ystävyys olevan paras vaihtoehto, mutta eihän koskaan voi tietää..