Vesimies&vesimies???

Kannattaako nähdä vaivaa? mielestäni ollaan liian samanlaisia.
31123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minulla on kokemusta suhteesta jossa molemmat ovat vesimiehiä.. suhde oli tosella vuoristoratamaista.. mutta kuitenkin aina päädyttiin yhteen, vaikka erottiinkin parin vuoden aikana lukuisia kertoja.. se alkoi rasittaa molempia ja erottiin lopullisesti lopulta, mutta olemme kyllä edelleen todella hyviä ystäviä, että paremmin se käy niin.. tuo on tosiaan totta,että olimme liian samanlaisia, näin omat "virheeni" hänessä.. ja se oli sellainen suhde että melkein pystyin sanomaan mitä mieltä toinen oli ja mitä hän ajatteli mistäkin asiasta.. mutta ainahan kannattaa tietysti yrittää, mutta meidän kohdalla se kaverisuhde oli kaikkein paras, joka tajuttiin vasta monen vuoden kokeilun päätteeksi..

Äänestä
  • Minä ja ex-mieheni molemmat vesimiehiä. Takana ihana 20v. kestänyt avioliitto josta kolme ihanaa lasta. Ei pidä siis paikkaansa etteikö voisi onnistua kahden samanmerkkisen liitto.

    Äänestä

että vesimies sopii vesimiehelle erinomaisesti. Yleistäähän ei kuitenkaan voi: Jos liika samankaltaisuus ärsyttää jo suhteen alussa, kannattaa miettiä vakavasti, jaksaako tilanteeseen tulevaisuudessakaan sopeutua.
Useimmille tuntuu ystävyys olevan paras vaihtoehto, mutta eihän koskaan voi tietää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vesimies(n) kirjoitti:

Kannattaako nähdä vaivaa? mielestäni ollaan liian samanlaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu