Varokaa!

Poliisi sekä muut levy bisnesmiehet ratsaa tehostetusti ihmisten ip-tunnuksia. Mikäli havaitaan epäilyttävää liikehdintää, poliisi kolkuttelee oveasi.
41530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Helvetin tyhmää touhua. Keskittyisivät nekin tärkeempiin juttuihin kuten jäljittämään pedofiilirenkaita.
    Mutta omaisuus on tärkeämpää kuin lapsen elämä.

    Äänestä

  • poliisi=turha jätkä kirjoitti:

    Helvetin tyhmää touhua. Keskittyisivät nekin tärkeempiin juttuihin kuten jäljittämään pedofiilirenkaita.
    Mutta omaisuus on tärkeämpää kuin lapsen elämä.

    rikolliset vain kiinni ja linnaan!

    Äänestä

onhan tuo ollut jo tiedossa pidemmän aikaa. Tapauksen kuulustelutkin olivat jo kesällä ja pari porilaistakin jäi kiinni...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dc++ kirjoitti:

Poliisi sekä muut levy bisnesmiehet ratsaa tehostetusti ihmisten ip-tunnuksia. Mikäli havaitaan epäilyttävää liikehdintää, poliisi kolkuttelee oveasi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu